Kosmiczna bramka kolegi Bartosza Salamona. Włoch trafił przewrotką

Cagliari już wcześniej zapewniło sobie awans do Serie A, ale w ostatnim meczu walczyło o zwycięstwo w drugiej lidze włoskiej. Piłkarze wykonali zadanie, a kropka nad "i" była wyjątkowo efektowna.

Redakcja
Redakcja

- Jesteśmy mistrzami! Sprawiliśmy, że Cagliari wygrało Serie B po raz pierwszy w historii! - napisał na Twitterze Bartosz Salamon.

Zawodnik, który został powołany przez Adama Nawałkę do szerokiej kadry na Euro 2016, zamieścił także zdjęcie z szatni. Wraz z kolegami świętował wyjazdowe zwycięstwo 2:1 z Pro Vercelli i sukces w całych rozgrywkach.

Ostatni mecz sezonu nie był dla lidera łatwy. W pierwszych pięciu minutach padły dwa gole - po jednym dla każdej z ekip. Remis 1:1 utrzymywał się bardzo długo. Przy takim rezultacie Serie B wygrałaby ekipa Crotone.

Jednak w 84. minucie Marco Sau strzelił arcyważnego gola. Uczynił to w wielkim stylu - przewrotką! Bramkarz Pro Vercelli - Mirko Pigliacelli - mógł tylko patrzeć, jak piłka wpada do siatki.

Zobacz bramkę 28-letniego napastnika Cagliari Calcio.