Bartosz Salamon wywalczył mistrzostwo Serie B. Polak miał duży udział w awansie Cagliari

Kadra Adama Nawałki już od kilku dni przygotowuje się do Euro 2016, tymczasem Bartosz Salamon dopiero w piątek zakończył występy klubowe. W ostatniej kolejce Serie B rozegrał 90 minut (2:1 z Pro Vercelli).

Konrad Kostorz

Cagliari Calcio sukces fetowało już po 40 kolejkach, ale do końca sezonu walczyło o prestiżowy triumf w Serie B z FC Crotone i awans z pierwszego miejsca. Sardyńczycy ostatecznie zgromadzili 83 "oczka" i dzięki piątkowej wygranej okazali się lepsi od rywala z Kalabrii o punkt.

Gdyby wziąć pod uwagę liczbę minut spędzonych przez poszczególnych zawodników Cagliari w trakcie sezonu na boisku, Bartosz Salamon zająłby trzecią lokatę tuż za bramkarzem Marco Storarim oraz pomocnikiem Joao Pedro. Reprezentant Polski łącznie rozegrał 33 spotkania (2599 minut na boisku), strzelając dwa gole. Był filarem defensywy, na którego trener Massimo Rastelli stawiał wyjątkowo chętnie.

Rola stopera numer 1 świetnie wróży Salamonowi na przyszły sezon. Nawet jeśli Cagliari dokona wzmocnień w linii obrony, to Polak będzie miał niemałe szanse na regularną grę w Serie A. Do tej pory włoskiej elity nie podbił - zarówno w AC Milan, jak i Sampdorii Genua był tylko rezerwowym i w barwach tego drugiego zespołu doczekał się ledwie dwóch występów.

Kontrakt pozyskanego w 2015 roku za 1,2 mln euro Salamona z Cagliari wygasa dopiero 30 czerwca 2020 roku.