Piszczek świętował z kolegami wygraną z Legią. Zobacz zdjęcie z szatni Borussii

Łukasz Piszczek dostał wolne od trenera Thomasa Tuchela, dlatego nie zagrał we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Legią Warszawa. Polski obrońca zasiadł na trybunach Signal Iduna Park, a po końcowym gwizdku świętował zwycięstwo 8:4 razem z kolegami.

Przemek Sibera
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki

Zdjęcie z szatni Borussii opublikował na Instagramie Shinji Kagawa, strzelec dwóch pierwszych goli dla gospodarzy. Razem z nim pozowali Ousmane Dembele, wspomniany już Łukasz Piszczek, Nuri Sahin i Marc Bartra.

- Dziękuję za wsparcie - napisał w komentarzu Japończyk.

- Co za mecz! - dodał "Piszczu" na swoim profilu.

Zobacz.

Mecz Borussia - Legia przeszedł do historii futbolu. Po raz pierwszy w Lidze Mistrzów w ciągu pierwszych 45 minut padło więcej niż sześć goli. Kolejne rekordy to siedem bramek w 32 minuty i dwanaście w całym spotkaniu.

Ekipa z Dortmundu przed ostatnią kolejką fazy grupowej ma 13 punktów i prowadzi w tabeli grupy F. Legia z jednym punktem jest czwarta. Aby zająć trzecią lokatę premiowaną awansem do fazy pucharowej Ligi Europy, musi wygrać ostatni mecz ze Sportingiem Lizbona (7 grudnia w Warszawie).

Czy Borussia Dortmund pokona Real Madryt w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów?