Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Adrenalina i podniebne akrobacje. Śnieżne show pod skocznią Skalite!

SnowFest Festival to impreza muzyczno-sportowa organizowana w dniach 10-11 lutego w Szczyrku. Na skoczni narciarskiej tym razem królować będą nie Kamil Stoch czy Piotr Żyła, lecz specjaliści od snowboardu i free ski.
Michał Fabian
Michał Fabian
Materiały prasowe / snowfest.pl

W najbliższy piątek i sobotę Szczyrk stanie się areną niezwykłej rywalizacji. Na terenie skoczni narciarskiej Skalite powstanie inna skocznia, wybudowana w całości ze śniegu. To na niej snowboardziści i narciarze free ski dostarczą widzom niezapomnianych emocji. Kibice mogą liczyć na mnóstwo efektownych, podniebnych akrobacji.

W Szczyrku odbędzie się czwarta edycja SnowFest Festival - imprezy, która łączy sport i muzykę. We wcześniejszych latach gościła w Zakopanem. W ramach festiwalu przeprowadzone zostaną zawody sportowe w dwóch konkurencjach: indywidualny konkurs skoków Big Air (snowboard i free ski) oraz drużynowy konkurs skoków Big Air w formule freestyle.

Big Air to konkurencja snowboardowa i free ski (narty). Zawodnicy wykonywać będą w powietrzu tricki freestyle’owe, które ocenią profesjonalni sędziowie, ale pod uwagę wzięte zostaną także brawa publiczności.

Fot. snowfest.pl Fot. snowfest.pl
Za koncepcję i przygotowanie zawodów odpowiada Jacek Milas. To znany i ceniony na arenie międzynarodowej sędzia freestyle w snowboardzie - sędzia Pucharów Europy i Świata FIS, Uniwersjady, imprez z cyklu TTR World Snowboard Tour International i Elite. To także przewodniczący komisji sędziowskiego snowboardu PZN, który posiada licencję uprawniającą do sędziowania wszystkich imprez na świecie łącznie z tymi najwyższej rangi (m.in. igrzysk olimpijskich). Oprócz tego Milas to komentator zawodów snowboardu w Eurosporcie, TVP Sport, Polsacie Sport i Sport Klubie.

Skocznia w Szczyrku zbudowana zostanie przez jednego z najlepszych budowniczych snowparków w Europie Tomka Zwolaka. Zdobywał on doświadczenie przy budowie najlepszych snowparków świata m.in. Perisher i Tahoe Terrain Park (Australia), Queenstown (Nowa Zelandia) czy też Sölden (Austria).

Fot. snowfest.pl Fot. snowfest.pl
W zawodach wystartuje 30 zawodników, którzy otrzymali zaproszenie lub zostali zakwalifikowani podczas eliminacji.

SnowFest Festival to także część muzyczna. Na trzech scenach wystąpią przedstawiciele różnych nurtów muzyki elektronicznej i hip-hopu - łącznie 22 artystów z Polski i zagranicy: NERO, Pendulum, A.Skillz, Nu:Tone i Mc Wrec (Hospital Records), P Money, Metroplane, Gooral, Ten Typ Mes, Łąki Łan, JÓGA, Rosalie, Novika & Mr. Lex, Last Robots, Ros, BC, Squal, Nowosad, Benito, Biernaski i Ginee.

- Tegoroczna edycja SnowFest Festival będzie absolutnie wyjątkowa z kilku powodów. Przede wszystkim nowa lokalizacja, świetna infrastruktura, ogromne zaangażowanie ze strony Szczyrku - festiwal będzie obecny w całej miejscowości. Do tego nowa formuła zawodów, świetni riderzy i oczywiście energetyczna muzyka - elektronika o różnych twarzach. Jestem przekonany, że te trzy elementy dają gwarancję, że najbliższy weekend w Szczyrku będzie niezapomniany - mówi Daniel Wahl z ekipy organizatorów SnowFest Festival.

W ramach festiwalu będzie można odwiedzić pierwszy w Szczyrku zlot Food Trucków oraz kino festiwalowe, jak również skorzystać z konkursów i atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazje.

Więcej informacji o SnowFest Festivalu znaleźć można na stronie internetowej organizatora.

Program zawodów sportowych podczas SnowFest Festival
Piątek 10.02.2017 (free ski)
Godz. 18:00-19:15 - trening przed Team Strike, przygotowania zawodników
19:30-20:30 - BIG AIR - Team Strike, oficjalna cześć zawodów
20:00-21:15 - trening przed Best Trick Session, przygotowania zawodników
21:30-22:30 - BIG AIR - Best Trick (Jam) Session, oficjalna część zawodów

Sobota 11.02.2017 (snowboard)
Godz. 17:00-19:15 - trening przed Team Strike, przygotowania zawodników
19:30-20:30 - BIG AIR - Team Strike, oficjalna część zawodów
20:00-21:45 - trening przed Best Trick Session, przygotowania zawodników
21:30-22:30 - BIG AIR - Best Trick (Jam) Session, oficjalna część zawodów

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: takie rzeczy widuje się rzadko. Niecodzienny gol z Brazylii

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/snowfest.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×