Fame MMA 6. Gala jednak się odbędzie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Marcin Najman
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Marcin Najman
zdjęcie autora artykułu

Fame MMA walczy do samego końca z zaplanowaną na sobotę galą z numerem 6. Okazuje się, że pomimo wszelkich trudności, wydarzenie się odbędzie! Ostatecznie jednak w innym miejscu niż Katowice.

Od samego początku pandemii organizacja wydarzenia stanęła pod dużym znakiem zapytania. Zrezygnowano z pomysłu gali w Częstochowie z udziałem publiczności. Zamiast tego zaplanowano kameralne wydarzenie w charakterze produktu telewizyjnego. Zrezygnowano z kibiców, zapewniono wstęp jedynie dla zawodników, ich sztabów i niezbędnej obsługi.

- Jesteśmy normalnym zakładem pracy, za nami kilka miesięcy przygotowań i jeśli gala nie odbędzie się teraz, to nie odbędzie się już wcale - zapowiadał Krzysztof Rozpara, współwłaściciel Fame MMA.

Do piątku, wydarzenie miało odbyć się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Umowa jednak musiała zostać anulowana, pomimo niezłamania przepisów przez właścicieli. Władze miasta sprzeciwiły się organizacji imprezy. W związku z tym wstrzymano prace organizacyjne, mimo że klatka była już nawet rozłożona.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Jak podaje "Super Express", oktagon trzeba było jednak szybko "spakować" i przewieźć w inne miejsce. Organizatorzy znaleźli nową arenę zmagań, gdzie odbędą się pojedynki! Ta zachowana jest w tajemnicy.

Z kolei oficjalne ważenie przed galą odbędzie się w jej dniu. To sytuacja rzadko spotykana w zawodowym MMA, ale praktykowana przez nieliczne organizacje. Data ceremonii podana zostanie w mediach społecznościowych Fame MMA.

Promotorzy zapewniają, że zachowają wszelkie procedury bezpieczeństwa - wszystkie osoby obecne w miejscu imprezy (ma być ich zaledwie kilkadziesiąt) zostaną zbadane na obecność koronawirusa.

To sytuacja bezprecedensowa, którą na długo zapamięta polski sport. W obliczu panującej pandemii odbędzie się profesjonalna gala MMA. A o kulisach organizacji tego wydarzenia właściciele Fame MMA mogliby pewnie pisać książki.

W głównych pojedynkach podczas Fame MMA 6 mają wystąpić między innymi Marta Linkiewicz, Marcin Krasucki, Wojciech Gola czy Marcin Najman. Transmisja odbędzie się w pay per view, a relacje z gali przeprowadzi WP SportoweFakty.

Zobacz także: -> Koronawirus. "Módlcie się za mnie, za świat". Travis Kauffman zakażony SARS-CoV-2 -> MMA. Maciej Kawulski potwierdza. Izu Ugonoh zawalczy dla KSW

Źródło artykułu: