Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

FAME MMA w Wielkiej Brytanii kompletną porażką. Gospodarze nie dali rady

Władze FAME MMA postanowiły poszerzyć horyzonty poprzez zorganizowanie gali w Wielkiej Brytanii. Projekt został zrealizowany na zasadzie franczyzy, co okazało się niewypałem.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
gala Fame MMA WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: gala Fame MMA

Gala Fame MMA UK odbyła się w grudniu 2019 roku. Nadzieje związane z tym projektem były ogromne. Partnerzy przekonywali szefa polskiej marki Krzysztofa Rozparę, że na pewno staną na wysokości zadania. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna - od początku pojawiały się problemy, ale Polacy musieli zaufać franczyzobiorcom. 

- Stopniowo, z tygodnia na tydzień, wyskakiwały coraz to nowsze problemy, m.in. z dopięciem karty - Ostatecznie przedstawiono nam kartę znacznie mniej interesującą niż ta, która prezentowana były we wstępnych wizjach współpracy. Problemy z promocją, brak zaplecza personalnego i social-mediowego know how - mówi Krzysztof Rozpara w rozmowie z "Super Expressem".

Sytuacja była tak trudna, że Rozpara i spółka musieli zdecydowanie wkroczyć do akcji i ratować imprezę. - Podjęliśmy ostatnią próbę uratowania eventu, wyciągając pomocną dłoń i wprowadzając na galę trzy istotne nazwiska z Polski: Gola, Malczyński, Polak. Uratowaliśmy tym samym sprzedaż PPV, ale to co zastaliśmy na miejscu w dniu gali pokazało nam, jak duży błąd popełniliśmy, decydując się na ten projekt. Realizacja, obsługa techniczna, oprawa - wszystko dalece odbiegało od naszych standardów. Trzeba było zacisnąć zęby i przełknąć tę gorzką pigułkę - dodaje.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (highlights): zobacz najlepsze akcje z gali EFM 3!


Krzysztof Rozpara nie ukrywa, że żałuje decyzji o organizacji gali w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy po prostu nie sprostali wyzwaniu. To niepowodzenie sprawia, że władze FAME MMA są mocno zniechęcone do organizowania wydarzeń poza granicami naszego kraju. 

- To była kompletna porażka, ale jest to także bardzo cenna, choć kosztowna dla nas lekcja. Dużo dowiedzieliśmy się na temat rynku brytyjskiego - podkreśla szef FAME MMA, cytowany przez "SE".

Czytaj także:
- Anthony Joshua odciąga syna od boksu. Nie chce, by poszedł w jego ślady

- Sytuacja robi się coraz gorsza. Kolejny Brazylijczyk z koronawirusem, walka anulowana 

Oglądaj Polsat Boxing Night w WP Pilot

Polub SportowyBar na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2):
 • Darek Pol Zgłoś komentarz
  Zdziwieni a to dobre xD Cóż frajerzy zawsze będą frajerami, dać brytom lub polusą z brytani swój interes i wierzyć, że będzie dobrze to jak zwalić sobie konia w kościele i liczyć
  Czytaj całość
  że nikt nie zauważy.....To ookazuje że Polscy "przedsiębiorcy" to tylko Polaków umiją wyruchać a poza granicami to zwykłe śmieci i 100% frajerstwo !!!! Kij im w oko ...Frajerzy do LGBT i tam szukać pocieszenia wszowe chłystki ...
  • bas30 Zgłoś komentarz
   W Wielkiej Brytanii niestety znaja sie tylko na sportach walki natomiast na sportach walkopodobnych juz nie dlatego byl niewypal
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×