Sensacyjne zwycięstwo. Zobacz szaloną reakcję Djokovica

To była dzika radość! Serbowie w niesamowitych okolicznościach zapewnili sobie bezpośredni awans na mistrzostwa świata, które w 2022 roku odbędą się w Katarze. W szał wpadł Novak Djoković.

Krzysztof Kaczmarczyk
Novak Djoković Instagram / oficjalny profil Novaka Djokovicia / Na zdjęciu: Novak Djoković
Nie byli faworytem, nie dawano im większych szans, ale oni na przekór wszystkim zrobili wielką niespodziankę.

Serbowie w swoim ostatnim meczu potrzebowali wygranej w Portugalii. Zaczęli źle, bo szybko gola na 1:0 strzelił Renato Sanches.

Piłkarze z Bałkanów jednak się nie załamali. Wręcz przeciwnie, przeszli do ataku. Jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać za sprawą Dusana Tadicia. To jednak nadal było za mało.

Goście walczyli do końca i finalnie dopięli swego! W 90. minucie kluczową akcję wykończył Aleksandar Mitrović. Ten strzałem głową pogrążył Portugalczyków i wprawił w szał radości Serbów.

Jednym z nich był Novak Djoković, który w swoim pokoju hotelowym śledził poczynania kolegów. "Numer 1" rankingu ATP wprost zwariował, gdy awans jego rodaków na piłkarskie mistrzostwa świata stał się faktem.
Zobacz także: Los uśmiechnął się do Serbów. Bohater nie ukrywał wzruszenia Fatalne wieści dla Polaków! Komplikuje się sprawa awansu na mundial ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: zobacz skok znanego dziennikarza telewizyjnego. Skok... narciarski!