Kadra Nawałki vs reprezentacja Górskiego: tak przez 40 lat zmienił sie wygląd piłkarzy

Odliczamy dni do Euro 2016, ale nadal lubimy powracać do wspaniałych spotkań sprzed lat. Gra piłkarzy Kazimierza Górskiego wzbudzała zachwyt. A ich fryzury i stroje? Zobacz, jak dawne gwiazdy wypadają w porównaniu z obecnymi kadrowiczami.

 Redakcja
Redakcja
Fot. PAP/PA

Jan Tomaszewski

Czy reprezentacja Adama Nawałki, która w ostatnim czasie zrobiła duży postęp i z wielkimi nadziejami pojedzie na ME do Francji, pokonałaby wspaniałą drużynę Kazimierza Górskiego, która sięgnęła po medal mundialu w RFN i dwa medale olimpijskie?

Na to pytanie nigdy nie poznamy odpowiedzi. Przez cztery dekady bardzo zmienił się futbol. Z upływem lat zmienił się także... wygląd bohaterów najpopularniejszej z dyscyplin.

Kiedyś "Orły Górskiego" - niemal jak jeden mąż - miały długie czupryny i... długie tyły (tzw. plereza), do tego koniecznie bokobrody (baki), niektórzy (jak Jerzy Gorgoń) - loki. Wyjątek stanowił chyba tylko Grzegorz Lato, któremu z każdym kolejnym rokiem w kadrze włosów ubywało. Kończył (ale już u Antoniego Piechniczka) z pokaźną łysiną.

Dziś najlepsi piłkarze znad Wisły wybierają inne uczesanie - zdecydowanie krótsze, z grzywką postawioną na żelu. Baki i loki to już przeżytek. Włosy opadające na kark również - byłyby traktowane jako obciach.

Przez lata zmieniły się także trendy modowe. Zawodnicy zakładają ekstrawaganckie ciuchy. Przoduje w tym Grzegorz Krychowiak, uchodzący za ikonę w naszej kadrze.

Wybraliśmy dla was zdjęcia piłkarzy - tych z lat 70. i tych z obecnej kadry. Na koniec zaś porównaliśmy obu selekcjonerów - w bardzo podobnej pozie. Zobaczcie dawnych i obecnych bohaterów. Kolosalna różnica!

Czy reprezentacja Nawałki pójdzie w ślady kadry Górskiego i wywalczy medal na wielkiej imprezie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportowyBar na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • Legijny Zgłoś komentarz
  kazio wyglada jak czlowiek :)
  • kleg Zgłoś komentarz
   Tak naprawdę to tylko fryc się zmienił w wyglądzie. Za to w umiejętnościach to jak przeskok z kamienia łupanego do ery komputerów. Kiedyś gra w nogę była toporna, kiepska i
   Czytaj całość
   prymitywna. Jak podwórkowa kopanina. Teraz w nogę grają artyści piłki. Wystarczy obejrzeć i porównać kilka nagrań meczów.