Zaskakujące kulisy walki Kownackiego. Zadecydowała jedna wiadomość

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Adam Kownacki
Instagram / / Na zdjęciu: Adam Kownacki
zdjęcie autora artykułu

Adam Kownacki już za niecałe cztery miesiące po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Podczas gali Rocky Boxing Night w Koszalinie zawalczy z Kacprem Meyną. - Napisał do mnie na Instagramie z luźną propozycją walki - zaskoczył w rozmowie ze sport.tvp.pl.

W tym artykule dowiesz się o:

W piątek świat sportów walki obiegła zaskakująca wiadomość. Adam Kownacki (20-4, 15KO) zawalczy w Polsce. Wystąpi 2 marca 2024 roku na gali Rocky Boxing Night w Koszalinie a jego rywalem będzie Kacper Meyna (11-1, 7 KO). Stawką będzie mistrzostwo kraju.

- Meyna napisał do mnie na Instagramie z luźną propozycją walki. Odpisałem, że walka o mistrzostwo Polski byłaby ciekawym wyzwaniem. Zadzwonił jego promotor Krystian Każyszka, zaczęliśmy rozmawiać o walce i dogadaliśmy się - przyznaje Adam Kownacki.

Przez długi czas Kownacki nie walczył w Polsce, ponieważ był po prostu za drogi dla polskich promotorów. Na pytanie dziennikarza szczerze odpowiedział, że stawka za niego wynosi obecnie nieco mniej niż kiedyś. Podkreśla również, że walka przed rodakami zawsze była jego marzeniem.

ZOBACZ WIDEO: Co za fryzura! Partnerka Ronaldo przyciągała wzrok na stadionie

Swoją poprzednią walkę Polak stoczył w czerwcu w Nowym Jorku. Jego przeciwnikiem był Joe Cusumano, który znokautował Kownackiego w ósmej rundzie. Dwa miesiące po walce w organizmie Amerykanina wykryto jednak środki dopingujące. Wynik walki miał zostać anulowany. Jednak jak wyjawia sam pięściarz tak jeszcze się nie stało.

- Posiedzenie w tej sprawie miało odbyć się w październiku, ale przesunęli je. Ma odbyć się w styczniu i zobaczymy, jakie będą decyzje. Myślę, że w styczniu oficjalnie ogłoszą "no contest" i wynik będzie anulowany - tłumaczy.

Czytaj więcej: Kolejny Polak zawalczy w słynnej Madison Square Garden. "Jestem przeszczęśliwy"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy uważasz, że Kownacki wygra walkę w Koszalinie?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Andrzej Snarski
12.11.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Walka przed rodakami byla marzenie wiec dlaczego taki drogi byles???Hipokryta jak Adamek