Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Bułgarzy sparowali z Korea Air

Dwa zwycięstwa w meczach kontrolnych z klubem Korea Air zanotowali podopieczni Martina Stojewa, którzy w Korei przygotowują się do igrzysk olimpijskich. - Najbardziej cieszy mnie, że moi zawodnicy nie wstrzymywali ręki w polu zagrywki i w tym elemencie zaprezentowali się bardzo dobrze - podsumował selekcjoner Bułgarii.
Ilona Kobus
Ilona Kobus

Pierwszy sprawdzian sił z Koreańczykami wypadł bardziej okazale, niż drugi. Siatkarze z Bałkanów gładko rozprawili się z gospodarzami 4:1, którzy jak później mówił trener Martin Stojew, nie postawili jego zespołowi zbyt wysoko poprzeczki. Bułgarzy potraktowali mecz stricte szkoleniowo, testując całą olimpijską dwunastkę.

W drugim pojedynku, który był jednocześnie ostatnim meczem kontrolnym Bułgarii przed turniejem w Pekinie, Stojew nie desygnował do gry swojego kapitana, Plamena Konstantinowa. Dał również odpocząć Todorowi Aleksiewowi i najstarszemu graczowi w swojej ekipie, Iwanowi Tasewowi. Bułgarzy wygrali 3:2 (24:26, 20:25, 25:13, 25:18, 15:6), ale tym razem ich szkoleniowiec nie był tak zadowolony, jak poprzednio. - Przespaliśmy dwa pierwsze sety. Bardzo późno weszliśmy w mecz, ale później już zdołaliśmy narzucić Koreańczykom własny rytm gry.

Trener Stojew znalazł jednak też dobre strony w grze swoich zawodników. - Zagrywaliśmy bardzo mocno, a przede wszystkim z dużą regularnością. To dobrze rokuje przed turniejem olimpijskim.

Martin Stojew, poza przygotowaniem swoich podopiecznych do olimpiady w Pekinie, wykorzystał pobyt w Korei, by zadbać również o własną kondycję fizyczną. Selekcjoner narzucił sobie rygorystyczna dietę, w wyniku której, w ciągu tygodnia zrzucił 5 kilogramów. - Jadam tylko śniadania i czasem daję się skusić na popołudniowe barbecue – zdradził zadowolony.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/sportal.bg

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×