Wielki sukces Polki. Wygrała w Pucharze Świata

Znakomite wieści z Dauhy. Aneta Stankiewicz wygrała finałowe zawody Pucharu Świata w strzelectwie w karabinie pneumatycznym na 10 metrów. Walka toczyła się do ostatniego strzału.

Arkadiusz Dudziak
Aneta Stankiewicz Getty Images / Kevin C. Cox / Na zdjęciu: Aneta Stankiewicz
Aneta Stankiewicz wygrała w finałowych zawodach Pucharu Świata w katarskiej Dausze. Wzięło w nim udział 16 najlepszych strzelczyń tego sezonu.

Zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz wywalczyła 253,3 punktu. Tuż za nią uplasowała się Chinka Zhilin Wang, która miała 252,6 pkt. Trzecia Norweżka Jeanette Hegg Duestad zgromadziła 230,2 "oczka". Czołową piątkę uzupełniła kolejna z Chinek Yutting Huang z 209,2 pkt oraz Francuzka Oceanne Muller, która zapisała na swoim koncie 188,5 punktu.

We wtorek w finale w zawodach z pistoletu pneumatycznego na 10 metrów wystartowała Klaudia Breś. Nasza reprezentantka uzyskała 159,6 punktu. Całe podium zdominowały Chinki. Najlepsza okazała się Xue Li - 244,7 pkt, druga była Nan Zhao - 243,6 pkt, a trzecie miejsce zajęła Ranxin Jiang (223,4 pkt).

U panów w tej konkurencji najlepszy okazał się Niemiec Robin Walter (243,3) przed Włochem Paolo Monną (240,0). Podium uzupełnił Łotysz Emils Varmanis (220,3).

Z kolei wśród mężczyzn w karabinie pneumatycznym na 10 metrów złoto wywalczył Węgiel Zalan Pekler - 251,2, który pokona Serba Lazara Kovacevica. Na najniższym stopniu podium stanął Czech Jin Privatsky - 229,5 pkt.