Natalia Bogdanowicz blisko finałów w Helsinborgu

Materiały prasowe / PZTS / Na zdjęciu: Natalia Bodganowicz
Materiały prasowe / PZTS / Na zdjęciu: Natalia Bodganowicz

Szwecja będzie gospodarzem tegorocznych mistrzostw Europy i świata juniorów. Wicemistrzyni Polski Natalia Bogdanowicz uzyskała dobre wyniki w turnieju rankingowym Youth Contender w Helsinborgu.

W tym artykule dowiesz się o:

- Brązowe medale zdobyłam w singlu U-17 i mikście U-19 z Arturem Gromkiem, a także osiągnęłam ćwierćfinał gry pojedynczej U-19 – mówi zawodniczka Warmii Lidzbark Warmiński.

Natalia Bogdanowicz wygrała w szwedzkich zawodach wszystkie 4 pojedynki grupowe, a kolejne 3 zwycięstwa odniosła w głównej drabince U-17 i U-19. Pokonała m.in. Koreankę Lee Dahye i 2-krotnie Nandini Sahę z Indii.

- Z Sahą rywalizowałam już wielokrotnie, zaś z Dahye nigdy wcześniej. W pojedynku z młodszą, południowokoreańską tenisistką stołową moją przewagą było doświadczenie i pewność siebie. Stać mnie na lepszą grę, a mówię o występie w całych zawodach, ale mimo wszystko wierzyłam w swoje umiejętności – powiedziała 17-letnia Natalia Bogdanowicz.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: potężna kraksa. Upadali jeden po drugim

Reprezentantka Polski przegrała tylko z Tajwankami: Wu Ying-Syuan 0:3 w półfinale U-17 i Chen Chi-Shiuan 2:3 w ćwierćfinale U-19.

- Najlepszy mecz w turnieju, mimo porażki i braku miejsca na podium, rozegrałam przeciwko Chen, późniejszej złotej medalistce. Niestety w piątym secie trochę mi odskoczyła, ale mimo wszystko walczyłam do ostatniej piłki – stwierdziła Natalia Bogdanowicz.

W grze mieszanej wystąpiła z kolegą klubowym Arturem Gromkiem. Dwa lata temu zwyciężyli w mistrzostwach Europy kadetów w Belgradzie.

W Helsinborgu wygrali kolejno z trzema szwedzkimi parami: Josephina Fred/Peter Alestedt 3:0, Nathalie Freij/William Bergenblock 3:0, Alice Nilsson/Elias Sjogren 3:1. W spotkaniu o finał Polacy przegrali z pingpongistami z Korei Południowej Choi Jiwook/Kim Dahee 2:3.

- Pierwsze dwa sety półfinału były bardzo dobre w naszym wykonaniu i prowadziliśmy 2:0. Ale w kolejnych trzech lepsi byli rywale z Azji. Bardzo trudny był też ćwierćfinał, na szczęście zwycięski dla nas – zaznaczyła Polka.

Jednym z przeciwników w mikście był William Bergenblock. To zawodnik, z którym Natalia Bogdanowicz wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata kadetów pod koniec 2022 roku w Tunisie.

- W lipcowych mistrzostwach kontynentu juniorów zagram razem z Chorwatem Borną Petkiem. W tym roku zajęliśmy 1. miejsce w Contenderze w Linzu oraz 2. we Władysławowie – dodała Natalia Bogdanowicz.

ME U-19 (oraz U-15) odbędą się w szwedzkim Malmoe od 12 do 21 lipca. Naszych kadrowiczów czeka jeszcze start kontrolny w WTT Youth Contender norweskim Sandefjord.

- Jeśli chodzi o stoły, w Helsinborgu graliśmy na takich samych, jakie będą podczas ME, natomiast piłki były inne – podkreśliła.

W najlepszej ósemce U-19 była także Karolina Hołda, brązowa medalistka tegorocznych MPJ w Zielonej Górze. To kolejna zawodniczka z rocznika 2007, a zatem dopiero drugi sezon w juniorkach. Pokonała m.in. Portugalkę Matilde Pinto 3:1.

Na pozycjach 9-16 uplasował się Artur Gromek. Po czterech wygranych z rzędu, poniósł porażkę z Tajwańczykiem Kuo Guan-Hongiem 0:3.

W Helsinborg Arena nie były rozgrywane zawody w deblu. Natalia Bogdanowicz w tej specjalizacji też ma złoto ME kadetek.

Wyniki Natalii Bogdanowicz w WTT Youth Contender w Helsinborgu:

U-17 singiel
Grupa: Sally Lou (Dania) 3:0, Dhaani Jain (Indie) 3:0
1/8 finału: Lee Dahye (Korea Płd.) 3:1
Ćwierćfinał: Nandini Saha (Indie) 3:0
Półfinał: Wu Ying-Syuan (Tajwan) 0:3

U-19 mikst (z Arturem Gromkiem)
1/16 finału Josephina Fred/Peter Alestedt (Szwecja) 3:0
1/8 finału Nathalie Freij/William Bergenblock (Szwecja) 3:0
Ćwierćfinał Alice Nilsson/Elias Sjogren (Szwecja) 3:1
Półfinał Choi Jiwook/Kim Dahee (Korea Płd.) 2:3

U-19 singiel
Grupa: Maja Hansen (Dania) 3:0, Sofia Sahle (Szwecja) 3:0
1/8 finału: Nandini Saha (Indie) 3:1
Ćwierćfinał: Chen Chi-Shiuan (Tajwan) 2:3

Źródło artykułu: Informacja prasowa