KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wschodzący Białystok Superliga Tenisa Stołowego od sezonu 2014/2015 z 12 zespołami

Najwyższa klasa rozgrywkowa męskiego tenisa stołowego w Polsce od nowego sezonu będzie obejmowała rozgrywki 12 a nie jak dotąd 10 drużyn.

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Decyzją Prezydium Zarządu PZTS, na wniosek władz klubów uczestniczących w rozgrywkach, Wschodzący Białystok Superliga zostanie powiększona o dwa zespoły.

- Decyzja o powiększeniu Superligi była wielokrotnie omawiana w poprzednich latach. Cieszę się, że rozszerzenie ligi nastąpi już w przyszłym sezonie - powiedział Dariusz Szumacher, prezes Wschodzący Białystok Superligi. - To nowe możliwości promocji zarówno dla regionów jak i samej Superligi. Pozytywnie przełoży się to na atrakcyjność rywalizacji jak również atrakcyjność oferty reklamowej dla partnerów i sponsorów - dodał.

O tym, kto zagra w przyszłym sezonie zadecyduje wykupienie dzikiej karty. Szansę na jej zdobycie ma każdy klub o rankingu min. 1500 punktów obliczonym na podstawie regulaminu rozgrywek, który do 31 maja 2014 roku zgłosi skład.

Zgodnie z regulaminem, po sezonie ligę opuszczą zespoły z miejsc 9-10. Aby wrócić do Wschodzący Białystok Superligi będą one musiały ubiegać się o dziką kartę wraz z innymi drużynami. Z pośród kandydujących o uzyskanie dzikiej karty, do najwyższej klasy rozgrywkowej dołączą 4 zespoły , dwa wyłonione z baraży o awans do Wschodzący Białystok Superligi i dwa z rankingiem punktowym, czyli sumy punktów 3 najwyżej sklasyfikowanych zawodników, kolejno według rankingu ITTF, ETTU oraz ogólnopolskiego rankingu seniorów po sezonie 2013/2014.

O Wschodzący Białystok Superlidze Tenisa Stołowego:

Spółka Polska Superliga Tenisa Stołowego gwarantuje najwyższy poziom rozgrywek tenisa stołowego mężczyzn. Powstała w 2009 roku z inicjatywy klubów uczestniczących w zawodach najwyższego szczebla - ekstraklasy oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W ciągu czterech lat Superliga zajmowała się nie tylko organizacją rozgrywek, lecz także szeroko pojętą promocją dyscypliny.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×