WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wschodzący Białystok Superliga Tenisa Stołowego od sezonu 2014/2015 z 12 zespołami

Najwyższa klasa rozgrywkowa męskiego tenisa stołowego w Polsce od nowego sezonu będzie obejmowała rozgrywki 12 a nie jak dotąd 10 drużyn.
Rafał Malinowski
Rafał Malinowski

Decyzją Prezydium Zarządu PZTS, na wniosek władz klubów uczestniczących w rozgrywkach, Wschodzący Białystok Superliga zostanie powiększona o dwa zespoły.

- Decyzja o powiększeniu Superligi była wielokrotnie omawiana w poprzednich latach. Cieszę się, że rozszerzenie ligi nastąpi już w przyszłym sezonie - powiedział Dariusz Szumacher, prezes Wschodzący Białystok Superligi. - To nowe możliwości promocji zarówno dla regionów jak i samej Superligi. Pozytywnie przełoży się to na atrakcyjność rywalizacji jak również atrakcyjność oferty reklamowej dla partnerów i sponsorów - dodał.

O tym, kto zagra w przyszłym sezonie zadecyduje wykupienie dzikiej karty. Szansę na jej zdobycie ma każdy klub o rankingu min. 1500 punktów obliczonym na podstawie regulaminu rozgrywek, który do 31 maja 2014 roku zgłosi skład.

Zgodnie z regulaminem, po sezonie ligę opuszczą zespoły z miejsc 9-10. Aby wrócić do Wschodzący Białystok Superligi będą one musiały ubiegać się o dziką kartę wraz z innymi drużynami. Z pośród kandydujących o uzyskanie dzikiej karty, do najwyższej klasy rozgrywkowej dołączą 4 zespoły , dwa wyłonione z baraży o awans do Wschodzący Białystok Superligi i dwa z rankingiem punktowym, czyli sumy punktów 3 najwyżej sklasyfikowanych zawodników, kolejno według rankingu ITTF, ETTU oraz ogólnopolskiego rankingu seniorów po sezonie 2013/2014.

O Wschodzący Białystok Superlidze Tenisa Stołowego:

Spółka Polska Superliga Tenisa Stołowego gwarantuje najwyższy poziom rozgrywek tenisa stołowego mężczyzn. Powstała w 2009 roku z inicjatywy klubów uczestniczących w zawodach najwyższego szczebla - ekstraklasy oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W ciągu czterech lat Superliga zajmowała się nie tylko organizacją rozgrywek, lecz także szeroko pojętą promocją dyscypliny.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×