Podsumowanie 16. Kolejki Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Wczorajsze spotkanie Bogorii z Energą-Manekin zakończyło przepełnioną emocjami i rywalizacją na najwyższym poziomie 16. kolejkę Superligi. Aż pięć spotkań wymagało rozegrania pięciu pojedynków, aby wyłonić zwycięzcę.

Swoje spotkanie awansem, bo już 5 lutego, rozegrali mistrzowie z Grudziądza. Podobnie jak w spotkaniu z Politechniką Rzeszów do gry desygnowani zostali Wang Yan, Szymon Malicki i Yaroslav Zhmudenko. W barwach Zooleszcza wystąpili Artur Białek, Donghoon Kang i Adam Pattanyus.

Pierwszy punkt gospodarzom zapewnił Wang Yang, dość gładko pokonując Artura Białka 3:0. W kolejnych dwóch pojedynkach to jednak gracze gości byli górą. Na 1:1 wyrównał Donghoon Kang pokonując 3:1 Szymona Malickiego, a chwilę później było już 2:1 dla Zooleszczu po wygranej Adama Pattantyusa z Yaroslavem Zhmudenko 3:0. W czwartym pojedynku, o zachowanie szansy na triumf grudziądzan walczył Wang Yang. Po przegraniu pierwszego seta z Donghoon Kangiem zanosiło się na niespodziankę i wygraną gości, jednak kolejne trzy sety wygrał zawodnik gospodarzy. W decydującej o zwycięstwie partii mierzyli się Szymon Malicki oraz Artur Białek. Reprezentant Zooleszczu przegrał swój drugi pojedynek tego wieczora, ponownie 3:0 i goście musieli się zadowolić jednym punktem.

Kolejne spotkania 16. kolejki rozegrano w środę, 17 lutego. Spośród czterech spotkań najciekawiej zapowiadała się rywalizacja w Działdowie. Gdzie miejscowy Dekorglass podejmował czwartą w tabeli Polonię Bytom. Porażka gospodarzy mogła spowodować spadek na trzecie miejsce w tabeli, a zwycięstwo za trzy punkty pozwalało zbliżyć się na punkt do lidera. Rywalem był jednak spisujący się świetnie w tym sezonie zespół 3S Polonii Bytom. Goście zajmują czwarte miejsce i wiedząc, że trzypunktowa przewaga nad Bogorią nie pozostawia marginesu błędu, również zapowiadali walkę o całą pulę. Oba zespoły potrzebowały zwycięstwa. Po bardzo wyrównanym spotkaniu to jednak Dekorglass cieszył się z wygranej 3:2 i mógł dopisać sobie dwa punkty w tabeli. W decydującym pojedynku Patryk Chojnowski pokonał Pawła Chmiela 3:2.

Dla układu górnej części tabeli istotne też było spotkanie w Jarosławiu, gdzie mierzył się Kolping Frac z Morlinami Ostróda. Osłabieni goście dzielnie stawiali opór, ale nie zdołali wygrać spotkania. Kolejny mecz zakończony wynikiem 3:2 rozstrzygnął Robert Floras, pokonując 3:2 Adriana Więcka w ostatnim pojedynku. Była to już szósta wygrana z rzędu zespołu trenowanego przez Kamila Dziukiewicza. Jarosławianie w dalszym ciągu znajdują się na trzecim miejscu w tabeli ze stratą 3 punktów do lidera oraz dwóch do drugiego Dekorglassu.

W czwartek, 18 lutego odbyło się ostatnie spotkanie 16. Kolejki Wschodzący Białystok Superligi, w którym zmierzyły się Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki oraz KST Energa-Manekin Toruń. Goście po serii sześciu zwycięstw ulegli w poprzedniej kolejce 3:0 Kolpingowi i ciężkie spotkanie w Grodzisku miało decydować o szansach na awans do fazy play-off. Gospodarze mieli okazję zniwelować stratę do czwartej w tabeli Polonii Bytom. Śledzący transmisję i obecni na hali widzowie otrzymali emocjonujące widowisko. Swoje dwa pojedynki wygrał Oh i pozostaje niepokonany we Wschodzący Białystok Superlidze po rozegraniu 11 spotkań. Trzeci wygrany pojedynek dołożył Jakub Kosowski, który przy stanie meczu 2:2 przegrywał z Konradem Kulpą już 1:2, ale kolejne sety skończyły się wynikami 11:7, 11:5 i Bogoria mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Za nami niesamowita kolejka, w której aż w pięciu spotkaniach do wyłonienia zwycięzcy konieczne było rozegranie pięciu pojedynków. W tabeli zmieniły się tylko różnice punktowe pomiędzy poszczególnymi drużynami. Wygrana Bogorii przy jednoczesnej porażce Bytomian pozwoliła zniwelować grodziszczanom stratę do dwóch punktów. Ze względu na drużynowe Mistrzostwa Świata, odbywające się w dniach 28.02-6.03, w rozgrywkach nastąpi przerwa. Wschodzący Białystok Superliga powróci z 17. Kolejką już 10 marca.

Wyniki 16. kolejki: Olimpia-Unia GrudziądzZooleszcz Gwiazda Bydgoszcz  3:2 PKS Kolping Frac JarosławMorliny Ostróda 3:2 KS Dekorglass Działdowo – 3S Polonia Bytom 3:2 LKS Odra Głoska Metraco SA Miękinia – ZKS Palmiarnia Zielona Góra 0:3 GMKS Strzelec Frysztak – AZS Politechnika Rzeszów :3 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – KST Energa-Manekin Toruń 3:2

Źródło artykułu: