12 zawodników LOTTO Superligi bierze udział w mistrzostwach Europy

Dwunastu zawodników LOTTO Superligi bierze udział w mistrzostwach Europy w tenisie stołowym. Rozgrywana w Budapeszcie impreza potrwa do 23 października.

 Redakcja
Redakcja
PAP / Leszek Szymański

Rozgrywki LOTTO Superligi z roku na roku cieszą się nie tylko sporym zainteresowaniem kibiców, ale także coraz chętniej w naszym kraju chcą grać czołowi tenisiści świata. Aktualnie w najlepszej polskiej lidze występuje aż 20 graczy z czołowej "setki" rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego. Na mistrzostwach Europy w Budapeszcie jest dwunastu pingpongistów, którzy mają podpisane kontrakty z klubami LOTTO Superligi.

Najwięcej swoich przedstawicieli na mistrzostwach Starego Kontynentu mają Morliny Ostróda, Dojlidy Białystok, Unia AZS AWFiS Gdańsk, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - po dwóch. W Budapeszcie nie brakuje także reprezentantów 3S Polonii Bytom, Kolpinga Frac Jarosław, Fibrain G2A Politechniki Rzeszów i ZOOLeszcz Gwiazdy Bydgoszcz.

Polskę reprezentuje czterech zawodników. Trzech z nich - Daniel Górak, Tomasz Lewandowski i Patryk Zatówka, występuje na co dzień w LOTTO Superlidze. Czwartym tenisistą stołowym, którego powołał do Budapesztu Tomasz Krzeszewski jest Jakub Dyjas (TTF Liebherr Ochsenhausen).

Mistrzostwa Europy w Budapeszcie potrwają do 23 października. Pierwszych złotych medalistów (w turnieju gry mieszanej) poznamy w czwartym dniu imprezy (21 października). Decydujące rozstrzygnięcia w singlu i deblu zapadną 23 października.

Zawodnicy LOTTO Superligi, którzy wystartują w ME:
Robin Devos (Belgia - Morliny Ostróda)
Paweł Płatonow (Białoruś - Dojlidy Białystok)
Aliaksandr Chanin (Białoruś - Dojlidy Białystok)
Tomas Konecny (Czechy - 3S Polonia Bytom)
Dmitrij Prokopcov (Czechy - Kolping Frac Jarosław)
Panagiotis Gionis (Grecja - Dartom Bogoria Grodzisk Maz.)
Adam Pattantyus (Węgry - ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz)
Patryk Zatówka (Polska - Unia AZS AWFiS Gdańsk)
Tomasz Lewandowski (Polska - Fibrain G2A Politechnika Rzeszów)
Daniel Górak (Polska - Dartom Bogoria Grodzisk Maz.)
Michaił Pajkow (Rosja - Morliny Ostróda)
Wang Yang (Słowacja - Unia AZS AWFiS Gdańsk)

ZOBACZ WIDEO Jędrzejczyk ostro o Kowalkiewicz. Jest odpowiedź
Który z Polaków osiągnie najlepszy wynik w ME?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×