Bogoria pokonała zespół TTC Ostrava 2016 na inaugurację Ligi Mistrzów

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki udanie rozpoczęła występ w Lidze Mistrzów tenisa stołowego. W pierwszym meczu polski zespół zwyciężył 3:0 czeski TTC Ostrava 2016.

Redakcja
Redakcja
PAP / Bartłomiej Zborowski

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego, którzy obecnie są wiceliderami Lotto Superligi, przystępowali do rywalizacji z czeską drużyną w składzie Panagiotis Gionis, Daniel Górak i Gao Ning.

Spotkanie w naszej drużynie rozpoczął Gionis, który za przeciwnika miał zawsze groźnego Serba Alexandara Karakasevicia. Zawodnik gości bardzo dobrze prezentował się od początku spotkania zdobywając wiele punktów topspinem backhandowym, który jest zresztą znakiem firmowym tego tenisisty. Mimo, że po trzech setach "Panos" przegrywał 1:2 nie miał zamiaru odpuszczać tego spotkania. W secie czwartym i piątym zdecydował się na bardziej ofensywną grę, która w połączeniu z doniosłym dopingiem publiczności dała wygraną 3:2.

W pojedynku numer dwa spotkało się dwóch Azjatów. Wspomniany Gao Ning mierzył się z Tajwańczykiem Hung Chieh Chiangiem. Gao doskonale wszedł w spotkanie, jakby w hali przy ulicy Westfala rozgrywał kolejny mecz z rzędu. Pierwsze dwa sety pewnie padły jego łupem. Najbardziej wyrównany przebieg miała partia numer trzy, w której niżej notowany w rankingu ITTF zawodnik gości miał kilka piłek setowych. Jednak nasz zawodnik nawet nie myślał oddawać tego seta i po kolejnych fantastycznych wymianach przypieczętował swoje zwycięstwo, powiększając tym samym prowadzenie Bogorii do 2:0.

Przy takim wyniku w bardzo komfortowej sytuacji znalazł się Daniel Górak, a jego przeciwnikiem był Tomas Tregler. Góra tym samym miał okazję do rewanżu za porażkę z tym zawodnikiem w poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Daniel ani przez chwilę nie był zagrożony w tym spotkaniu, a prawdziwy pokaz siły naszego tenisisty miał miejsce w secie numer 2, którego Góra zwyciężył 11:1. Górak postawił przysłowiową kropkę nad i pewnie zwyciężając 3:0. Tym samym również takim samym wynikiem dla Bogorii zakończyła się cała rywalizacja z TTC Ostrava 2016.

W innym spotkaniu grupy C w której występuje Bogoria FC Saarbrücken TT pokonał u siebie 3:0 G.V Hennebont T.T. To właśnie zwycięzcy tego meczu będą następnym rywalem naszej drużyny. To spotkanie zostanie rozegrane 28 października o godzinie 19 w naszej hali przy ulicy Westfala 3a. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy by stworzyli podobne widowisko jak dzisiaj.

Dartom Bogoria Grodzisk Maz. - TTC Ostrava 2016 3:0

Gionis Panagiotis - Aleksander Karakasevic 3:2 (9:11,11:6,5:11,11:9,11:5)
Gao Ning - Hung Chieh Chiang 3:0 (11:4,12:10,16:14)
Daniel Górak - Tomas Tregler 3:0 (11:5,11:1,11:9)