Czas na finał Lotto Superligi. Decydujący mecz już w piątek

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Harry Engels / Na zdjęciu: Daniel Górak
Getty Images / Harry Engels / Na zdjęciu: Daniel Górak
zdjęcie autora artykułu

Czas na Wielki Finał LOTTO Superligi! W Gdańsku o mistrzostwo zagrają PKS Kolping FRAC Jarosław i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Decydujący mecz już w piątek!

W tym roku gospodarzem Wielkiego Finału LOTTO Superligi będzie Gdańsk. Centrum szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby przy ul. Meissnera zorganizuje to spotkanie 15. czerwca o godz. 17:00.

- Ośrodek Andrzeja Grubby to serce polskiego tenisa stołowego. W tym roku chcemy, by właśnie nad morzem zagrały dwa najlepsze zespoły LOTTO Superligi o mistrzostwo Polski. Gdańsk organizował już imprezy o takiej randze, więc jestem spokojny o przygotowania - tłumaczy prezes LOTTO Superligi, Zbigniew Leszczyński.

- Faworytem jest Kolping FRAC Jarosław, ale Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki to nieobliczalny zespół. Zespół z Jarosławia ma w składzie Chińczyka Hou Yingchao, który w tym sezonie wygrał wszystkie 20 pojedynków w polskiej superlidze. Ten zawodnik może zdobyć dwa punkty drużyny z Jarosławia - powiedział przed piątkowym finałem LOTTO Superligi tenisistów stołowych Wang Zeng Yi. Reprezentant Polski grał w obu tych klubach.

W sezonie zasadniczym Kolping FRAC dwukrotnie pokonał Dartom Bogorię 3:2, a Hou Yingchao wystąpił w rewanżu. Wygrał 3:1 z Danielem Górakiem i 2:1 z Czechem Pavlem Siruckiem. - Bogoria jest nieobliczalną drużyną, ale moim zdaniem z Hou może wygrać tylko Daniel Górak. Pozostałym zawodnikom broniącego tytułu Dartomu będzie ciężko o zwycięstwo nad tym pingpongistą - uważa Wang Zeng Yi, który w barwach grodziskiej ekipy wywalczył cztery złote medale i jeden srebrny DMP, zaś z Kolpingiem sięgnął po trzy brązowe krążki w superlidze.

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Nawałka ocenił warunki w rosyjskiej bazie. "Przykładamy do tego dużą wagę"

Źródło artykułu: