Kamil Majchrzak nie zagra z Dominikiem Thiemem. Kwalifikant rywalem Polaka

Kamil Majchrzak poznał rywala w II rundzie turnieju ATP 250 w Genewie. Polak zmierzy się z kwalifikantem Marco Cecchinato, który w dwóch setach pokonał Dominika Thiema. W poniedziałek wygrali też m.in. Francuzi - Richard Gasquet i Benoit Paire.

Marcin Motyka
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Dominic Thiem ciągle czeka na pierwsze zwycięstwie po powrocie po dziesięciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją nadgarstka. Po porażkach w Belgradzie, Estoril, Madrycie i Rzymie również z turniejem ATP 250 w Genewie pożegnał się w I rundzie. W poniedziałek Austriak, mistrz US Open 2020, przegrał 3:6, 4:6 z Marco Cecchinato.

Cecchinato w poniedziałkowym meczu świetnie spisywał się przy własnym podaniu. Posłał cztery asy, po trafionym pierwszym serwisie zdobył 83 proc. rozegranych punktów i ani razu nie dał się przełamać, podczas gdy sam uzyskał dwa breaki.

Tym samym to Włoch, który do głównej drabinki przebijał się przez kwalifikacje, został rywalem Kamila Majchrzaka w II rundzie. Mecz odbędzie się we wtorek i będzie ich pierwszym starciem w głównym cyklu.

Najwyżej rozstawiony Danił Miedwiediew, który przeszedł operację usunięcia przepukliny i nie grał od połowy marca, rywalizację w Genewie zainauguruje od pojedynku z Richardem Gasquetem. Francuz w I rundzie pokonał 6:3, 6:1 Johna Millmana.

Oznaczony numerem drugim i broniący tytułu Casper Ruud na otwarcie także zmierzy się z reprezentantem Francji. Norweg zagra z Benoitem Paire'em, który po ponad dwugodzinnej potyczce w trzech setach okazał się lepszy od Emila Ruusuvuoriego.

Denis Shapovalov, turniejowa "czwórka", w II rundzie zmierzy się z Ilją Iwaszką. Tenisista z Mińska w poniedziałek wygrał 4:6, 6:3, 6:2 z Marcosem Gironem. W 1/8 finału jest też Federico Delbonis. Rozstawiony z numerem siódmym Argentyńczyk wyeliminował Ricardasa Berankisa, posiadacza dzikiej karty.