Cameron Norrie pogromcą Argentyńczyków w Lyonie. Emocjonujący mecz najwyżej rozstawionego

Najwyżej rozstawiony Cameron Norrie po emocjonującym trzysetowym meczu pokonał Sebastiana Baeza i awansował do półfinału turnieju ATP 250 w Lyonie. Kolejny świetny pojedynek rozegrał Alex Molcan.

Marcin Motyka
Cameron Norrie Getty Images / Antonietta Baldassarre/Insidefoto/LightRocket / Na zdjęciu: Cameron Norrie
Cameron Norrie jest postrachem Argentyńczyków podczas turnieju ATP w Lyonie. Po tym, jak wyeliminował Francisco Cerundolo, w czwartkowym ćwierćfinale okazał się lepszy od rozstawionego z numerem siódmym Sebastiana Baeza. Brytyjczyk zaserwował dwa asy, uzyskał cztery przełamania i zwyciężył 6:4, 4:6, 7:5.

Mecz od początku był ciekawy i wyrównany. W końcówce emocje sięgnęły zenitu. W decydującym secie Norrie prowadził bowiem już 5:3, lecz nie wykorzystał trzech meczboli i stracił całą przewagę. Było go jednak stać na kolejny zryw i w 11. gemie przełamał Baeza, po czym zakończył spotkanie.

Najwyżej rozstawiony Norrie w 1/4 finału zagra z Holgerem Rune. 19-letni Duńczyk ograł Manuela Guinarda, który wcześniej udanie dokończył przerwany w środę z powodu zmierzchu mecz z Michaelem Mmohem. Rune odrobił stratę seta i pokonał francuskiego kwalifikanta 3:6, 6:3, 6:4.

Alex de Minaur wyeliminował Yosuke Watanukiego, "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji, który skreczował po pierwszym secie z powodu kontuzji pleców. - Warunki były trudne. Ale jestem szczęśliwy, bo zachowałem spokój i zrobiłem to, co musiałem - powiedział Australijczyk, cytowany przez atptour.com.

De Minaur, turniejowa "czwórka", w ćwierćfinale zmierzy się z Alexem Molcanem. Słowak znakomicie radzi sobie pod okiem nowego trenera, Mariana Vajdy, i w czwartek w półtorej godziny wygrał 6:3, 6:2 z Federico Corią, pięciokrotnie przełamując serwis rywala.

Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes-Lyon, Lyon (Francja)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 534,5 tys. euro
czwartek, 19 maja

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Cameron Norrie (Wielka Brytania, 1) - Sebastian Baez (Argentyna, 7) 6:4, 4:6, 7:5
Alex de Minaur (Australia, 4) - Yosuke Watanuki (Japonia, LL) 6:4 i krecz
Alex Molcan (Słowacja) - Federico Coria (Argentyna) 6:3, 6:2
Holger Rune (Dania) - Manuel Guinard (Francja, Q) 3:6, 6:3, 6:4