Kamil Majchrzak grał z weteranem. Nie złamał jego serwisu

Nie będzie Kamila Majchrzaka w półfinale turnieju ATP 250 w Genewie. Polak stanął przed dużym wyzwaniem w meczu z Richardem Gasquetem i przegrał z Francuzem w dwóch setach. Doświadczony gracz pokazał dużą finezję w starciu z Majchrzakiem.

Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Kamil Majchrzak był rozpędzony we wcześniejszych pojedynkach w Genewie. Możliwość rozegrania meczu z doświadczonym Francuzem wywalczył sobie dzięki wygranym z Aleksandrem Bublikiem i Marco Cecchinato. Z kolei Gasquet w poprzednim meczu sprawił niespodziankę i wyeliminował Daniła Miedwiediewa.

Gasquet prezentował różnorodny tenis, a nadążenie za pomysłami doświadczonego Francuza sprawiało problem Majchrzakowi. Weteran nie przegrał ani jednego gema, w którym serwował, w pierwszym secie. O jego zwycięstwie 6:2 zdecydowały przełamania podania Polaka w trzecim i w siódmym gemie.

Publiczność w Genewie podchodziła początkowo z większą sympatią do Gasqueta, ale i Majchrzak potrafił kupić sobie jej przychylność na początku drugiego seta. To dlatego, że Polak zaczął elegancko trafiać w kort w swoich akcjach. Nie bez problemu, ale bronił własnego serwisu. W pierwszym gemie po aż pięciu równowagach.

Gorzej, że również Gasquet nie pozwalał przeciwnikowi poszaleć w swoich gemach serwisowych. Po jednej z akcji, kiedy delikatnie zapachniało przełamaniem, Majchrzak wymownie popukał się otwartą dłonią w czoło. Po sześciu gemach było 3:3.

Francuz wreszcie złamał opór Majchrzaka również w tej partii. O przełamaniu w siódmym gemie zdecydowały świetne minięcia po prostej. Gasquet wymierzył przeciwnikowi karę za zbyt nonszalanckie i nieprzygotowane pójścia do siatki. Weteran objął prowadzenie 4:3 i jeszcze kilkoma finezyjnymi zagraniami zwieńczył seta w gemie na 6:4.