Cameron Norrie wyrównał osiągnięcie sprzed roku. W Lyonie dojdzie do finału leworęcznych

Najwyżej rozstawiony Cameron Norrie w trzech setach pokonał Holgera Rune w półfinale turnieju ATP 250 w Lyonie. W finale dojdzie do pojedynku leworęcznych - Brytyjczyk zmierzy się z Alexem Molcanem, który wygrał z Alexem de Minaurem.

Marcin Motyka
Cameron Norrie PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Cameron Norrie
Imprezy rozgrywane tuż przed zawodami wielkoszlemowymi często obfitują w zaskoczenia. Jednak w odbywającym się tuż przed Rolandem Garrosem turnieju ATP w Lyonie faworyt nie zawodzi. Cameron Norrie, najwyżej rozstawiony tenisista w drabince, jest już bowiem w finale. W piątkowym półfinale pokonał 6:2, 5:7, 6:4 utalentowanego Holgera Rune.

- Byłem wściekły, gdy w drugim podarowałem mu kilka łatwych punktów i  straciłem przewagę przełamania. Ale mówiłem sobie, że muszę zachować spokój. Utrzymałem nerwy na wodzy i w końcówce grałem najlepiej w całym meczu - mówił Norrie, cytowany przez atptour.com.

Dzięki temu 26-letni Brytyjczyk wyrównał osiągnięcie sprzed roku, gdy dotarł do finału Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon. Wówczas przegrał ze Stefanosem Tsitsipasem. Ogółem dotychczas zagrał w dziewięciu meczach o tytuł w głównym cyklu, wygrywając trzy.

Niespodzianką zakończył się za to pierwszy piątkowy półfinał. Alex Molcan przetrwał trudne momenty w pierwszym secie, w drugim dominował na korcie i w efekcie wygrał 7:6(2), 6:2 z oznaczonym numerem czwartym Alexem de Minaurem.

- Było trudno. Wygranie tie breaka bardzo mi pomogło. W drugim secie grałem solidnie i jestem szczęśliwy, że zwyciężyłem - skomentował 24-letni Słowak, który po raz trzeci wystąpi w finale turnieju ATP Tour i stanie przed szansą na premierowy tytuł.

Sobotni finał (początek o godz. 14:30) będzie pierwszym meczem pomiędzy Norrie'em a Molcanem. Zwycięzca otrzyma 250 punktów do rankingu ATP i 81,3 tys. euro premii finansowej.

Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon, Lyon (Francja)