Casper Ruud zagra o obronę tytułu w Genewie. Niespodzianka w meczu weteranów

Rozstawiony z numerem drugim Casper Ruud w dwóch setach pokonał Reilly'ego Opelkę i awansował do finału turnieju ATP 250 w Genewie. O obronę tytułu Norweg zagra z Joao Sousą, który wygrał z Richardem Gasquetem.

Marcin Motyka
Casper Ruud PAP/EPA / SALVATORE DI NOLFI / Na zdjęciu: Casper Ruud
Casper Ruud spodziewał się, że półfinałowy mecz turnieju ATP w Genewie z Reillym Opelką będzie dla niego wyzwaniem. Norweg jednak sprostał zadaniu. Był regularniejszy w wymianach z linii końcowej, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, sam jeden raz znalazł sposób na odebranie podania Amerykanowi i zwyciężył 7:6(2), 7:5.

- To był trudny mecz, jak każdy z Opelką. Niezwykle trudno returnuje się jego serwis. Ale ja też dobrze serwowałem, byłem solidny, nie popełniałem wielu błędów i udało mi się wykorzystywać szanse, a to jest kluczowe w takich pojedynkach - mówił obrońca tytułu w Gonet Geneva Open, cytowany przez atptour.com.

Dla 23-latka z Oslo to 11. w karierze awans do finału imprezy głównego cyklu, a trzeci w tym sezonie. Jeśli wygra, zdobędzie ósmy tytuł i drugi w 2022 roku po tym, jak w lutym triumfował w zawodach w Buenos Aires.

Drugi półfinał, będący pojedynkiem weteranów, miał niespodziewany przebieg. 33-letni Joao Sousa w ciągu niespełna 80 minut rywalizacji oddał tylko cztery gemy 35-letniemu Richardowi Gasquetowi, ćwierćfinałowemu pogromcy Kamila Majchrzaka.

Tym samym Sousa po raz 12. zagra o trofeum rangi ATP Tour. W przypadku zwycięstwa, odniesie piąty triumf, w tym drugi w obecnym sezonie (w lutym zwyciężył w Pune).

Sobotni finał będzie trzecim pojedynkiem pomiędzy Ruudem a Sousą. Oba poprzednie, w 2019 roku na mączce w Rio de Janeiro i Sao Paulo, wygrał Norweg.