"Przegonił" Nadala po korcie! Wymowna reakcja legendy [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eurosport Polska / Na zdjęciu: fragment meczu Auger-Aliasime - Nadal
Twitter / Eurosport Polska / Na zdjęciu: fragment meczu Auger-Aliasime - Nadal

Rafael Nadal i Felix Auger-Aliassime dali prawdziwe show na korcie. Ostatecznie z niedzielnego meczu czwartej rundy zwycięsko wyszedł hiszpański weteran, ale jego rywal w pewnym momencie popisał się kapitalną akcją.

To było spotkanie dwóch generacji tenisa. Rafael Nadal jest żywą legendą tego sportu, a Roland Garros jest jego specjalnością. Pierwsze trzy rundy przeszedł bez większych problemów. W niedzielę przyszła pora na poważne wyzwanie.

Felix Auger-Aliassime postawił twarde warunki, a o zwycięstwie decydował piąty set. Właśnie w ostatniej części meczu Kanadyjczyk udowodnił, że ma papiery, aby przez wiele lat być w samej czołówce rankingu ATP.

Można śmiało powiedzieć, że "przegonił" hiszpańskiego weterana na korcie. Rafael Nadal do końca walczył o punkt, ale to rywal wyszedł z tej akcji zwycięsko. Mimo wszystko spotkanie padło łupem trzynastokrotnego triumfatora Rolanda Garrosa (3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 6:3).

W ostatnim secie udało mu się przełamać Felixa Auger-Aliassime'a i po ponad czterech godzinach mógł świętować awans do kolejnej rundy. Dojdzie wtedy do prawdziwego hitu, którego można nazwać przedwczesnym finałem.

Rafael Nadal zmierzy się z Novakiem Djokoviciem. Mecz obu panów jest zaplanowany na wtorek (31 maja) na godzinę 12:00.