Polka wykonała zadanie. Trzy Biało-Czerwone w turnieju głównym

Katarzyna Kawa z powodzeniem startowała w eliminacjach do zawodów WTA 250 w Nottingham. Tym samym na brytyjskich trawnikach wystąpią w głównej drabince aż trzy reprezentantki Polski.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Pierwotnie pojedynek Katarzyny Kawy (WTA 129) z Janą Fett (WTA 267) miał się odbyć w niedzielę, ale plany pokrzyżowały opady deszczu. Ostatecznie panie przystąpiły do rywalizacji w poniedziałek. Polka nie bez trudu okazała się lepsza od Chorwatki, ale wygrała 7:5, 4:6, 6:2.

Spotkanie przyniosło trochę emocji i kilka zwrotów akcji. Kryniczanka zdobyła przełamanie w piątym gemie, ale potem nie wyserwowała zwycięstwa przy stanie 5:4 i straciła podanie. Fett nie poszła jednak za ciosem i ponownie przegrała serwis. Po zmianie stron Kawa już się nie pomyliła i przy pierwszej okazji zakończyła partię otwarcia.

Drugiego seta naszego reprezentantka zaczęła od mocnego uderzenia. Zdobyła przełamania w pierwszym oraz trzecim gemie i szybko wysunęła się na 4:0. Mimo ogromnej przewagi Kawa wypuściła z rąk seta. Przestała sobie radzić w wymianach, a Chorwatka poprawiła się. Polka przegrała sześć gemów z rzędu i w efekcie po dwóch częściach spotkania był remis 1-1.

Porażka w drugiej partii nie załamała jednak Kawy. W decydującej odsłonie 29-latka dobrze serwowała i zagrywała płaskie piłki i już w trzecim gemie uzyskała breaka. Polka wyraźnie złapała swój rytm i poszła za ciosem. Dołożyła jeszcze przełamanie w piątym gemie, a po dwóch godzinach i 15 minutach wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

Kawa po raz pierwszy od sierpnia 2021 roku (Kluż-Napoka) wystąpi w głównej drabince zawodów głównego cyklu. Dołączyła tym samym do Magdy Linette i Magdaleny Fręch, które w Nottingham czekają na rywalkę. Będzie nią jedna z tenisistek z eliminacji. Niewykluczone więc, że na brytyjskiej trawie dojdzie do polskiego starcia.

Rothesay Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)