Polacy skuteczni w challengerach. Dwa sety Daniela Michalskiego

Daniel Michalski pozostaje w grze w Challengerze w Oeiras, a Filip Peliwo przeszedł przez dwuetapowe kwalifikacje w Mediolanie.

Daniel Michalski Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Oba sety w meczu Daniela Michalskiego z Benjaminem Hassanem z Libanu zakończyły się wynikiem 6:4. Druga partia była nieco krótsza, ale w obu Polak dwukrotnie przełamywał przeciwnika i raz tracił własne podanie.

Michalski powrócił z powodzeniem do gry po dłuższej przerwie dzielącej Challengery w Poznaniu i Oeiras. W marcu gościł już w tym portugalskim ośrodku tenisowym i wtedy pożegnał się z rywalizacją po porażce z Noahem Rubinem. Tym razem wygrał pierwszy mecz i oczekuje w drabince na wygranego w parze Pedro Araujo kontra Laurent Lokoli.

Filip Peliwo rozegrał drugi mecz w kwalifikacjach w Mediolanie i zwyciężył w trzech setach 6:2, 1:6, 6:4 z Shintaro Mochizukim. Jednostronne pierwsza i druga partia razem wzięte trwały krócej niż sama trzecia. W niej o wyższości Peliwo zdecydowało przełamanie w ostatnim gemie. Japończyk obronił trzy piłki meczowe, ale z czwartą już sobie nie poradził.