Przebudzenie Magdaleny Fręch nic nie dało

Polka podjęła walkę z faworyzowaną Garbiną Muguruzą w drugim secie, ale nie potrafiła odwrócić losu meczu. Magdalena Fręch przegrała 1:6, 6:7 (7) i odpadła z turnieju singlistek w Eastbourne.

Magdalena Fręch Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Fręch rozegrała drugi mecz na trawie w Eastbourne. W pierwszym wygrała w dwóch setach z Qinwen Zheng. Kolejną przeciwniczką Polki była Garbine Muguruza, która znajduje się na 10. miejscu w rankingu WTA, a ostatnio miała za sobą serię trzech porażek.

Pierwszy set nie potrwał długo. Fręch została pokonana 1:6 po nieco ponad pół godzinie gry. Potrafiła rozstrzygnąć tylko drugiego gema, a od stanu 1:1, w pięciu kolejnych gemach zwyciężała Hiszpanka. Polce pozostało liczyć na podobne przebudzenie w drugim secie jak w niedawnym meczu z Beatriz Haddad Maią. Pewne oznaki poprawy w grze było widać, ale pokonanie rozstawionej z numerem piątym przeciwniczki wyglądało na trudne zadanie.

Fręch otworzyła drugiego seta dobrym gemem serwisowym, ale nie było jej dane nacieszyć się prowadzeniem. W trzecim gemie Garbine Muguruza ponownie przełamała podanie Polki. Hiszpanka, konsekwentnym przebijaniem piłki, prowokowała błędy przeciwniczki. Przy wyniku 3:1 dla zawodniczki z południa kontynentu sytuacja Fręch była już bardzo nieprzyjemna.

Polka poderwała się jednak do walki i ambitnie odwróciła wynik na 4:3. Gema, w którym po raz pierwszy przełamała serwis Muguruzy, podsumowała eleganckim wolejem. Walka rozgorzała na dobre, a wymiany stały się coraz bardziej interesujące. O wygranej Hiszpanki w tym secie zdecydował tie-break zakończony wynikiem 9:7. Fręch potrafiła w nim wrócić z wyniku 1:5 na 6:6, ale jej opór został ostatecznie złamany.

Rothesay International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)