Szybki rewanż Francuzki. Turniej w Bad Homburgu bez mistrzyni olimpijskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Maksim Konstantinov/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Alize Cornet

Francuzka Alize Cornet zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 w Bad Homburgu. Swoje mecze wygrały dwie niemieckie tenisistki występujące z dziką kartą, Tatjana Maria i Jule Niemeier. Wycofała się Szwajcarka Belinda Bencić.

W poniedziałek w Bad Homburgu zakończone zostały tylko cztery mecze. Powodem były niekorzystne warunki atmosferyczne. W II rundzie zameldowała się Alize Cornet (WTA 44), która pokonała 6:2, 6:4 Annę Kalinską (WTA 78). W drugim secie Francuzka wróciła z 0:2. W ciągu 83 minut zaserwowała siedem asów i zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z siedmiu break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu szans. Cornet wzięła na Kalinskiej rewanż za porażkę poniesioną w ubiegłym tygodniu w Berlinie.

W II rundzie Francuzka zmierzy się z Tatjaną Marią (WTA 106), która zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:3 Anastazję Potapową (WTA 87). Niemka w drugim secie prowadziła 5:3, by stracić cztery gemy z rzędu. W trzeciej partii zaliczyła dwa przełamania i wywalczyła awans po dwóch godzinach i 12 minutach. W całym meczu zdobyła o osiem punktów więcej (108-100).

Jule Niemeier (WTA 97) pokonała 6:2, 6:2 Claire Liu (WTA 76). W ciągu 65 minut Niemka zniwelowała dwa z trzech break pointów i spożytkowała pięć z siedmiu okazji na przełamanie. O ćwierćfinał zmierzy się z najwyżej rozstawioną Darią Kasatkiną.

Greet Minnen (WTA 89) w 72 minuty wygrała 6:3, 6:3 z Misaki Doi (WTA 100). Belgijka posłała osiem asów i wywalczyła 33 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie tenisistki stworzyły sobie po siedem break pointów. Minnen raz oddała podanie, a zaliczyła cztery przełamania.

W II rundzie Belgijka zagra z Sabiną Lisicką lub Tamarą Korpatsch. Ta druga Niemka do drabinki weszła w miejsce Belindy Bencić. Szwajcarka była rozstawiona z numerem drugim, ale wycofała się. W niedzielę mistrzyni olimpijska wystąpiła w finale turnieju w Berlinie. Doznała kontuzji kostki i skreczowała w meczu z Ons Jabeur.

W Bad Homburgu tytułu broni Andżelika Kerber. W poniedziałek była liderka rankingu objęła prowadzenie 4:2 w starciu z Anastazją Gasanową. Zapadające ciemności uniemożliwiły kontynuowanie gry. Spotkanie zostanie wznowione we wtorek.

Bad Homburg Open, Bad Homburg (Niemcy) WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 251,7 tys. dolarów poniedziałek, 20 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Alize Cornet (Francja, 9) - Anna Kalinska 6:2, 6:4 Greet Minnen (Belgia) - Misaki Doi (Japonia, LL) 6:3, 6:3 Tatjana Maria (Niemcy, WC) - Anastazja Potapowa 6:3, 5:7, 6:3 Jule Niemeier (Niemcy, WC) - Claire Liu (USA) 6:2, 6:2 Andżelika Kerber (Niemcy, 3) - Anastazja Gasanowa (Q) 4:2* do dokończenia

Czy Alize Cornet awansuje do ćwierćfinału turnieju w Bad Homburgu?