Barbora Krejcikova wróciła do gry. Paula Badosa poznała rywalkę

Czeszka Barbora Krejcikova nie zakończyła meczu z Ukrainką Martą Kostiuk w dwóch setach w turnieju WTA 500 w Eastbourne. Dokończenie nastąpi we wtorek. Brytyjska tenisistka Jodie Burrage będzie rywalką Hiszpanki Pauli Badosy.

Barbora Krejcikova Getty Images / Charlie Crowhurst / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
W Eastbourne Barbora Krejcikova (WTA 15) rozgrywa pierwszy turniej od Rolanda Garrosa. W Paryżu broniła tytułu i sensacyjnie odpadła w I rundzie. W deblu nie wystąpiła, bo otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19 i musiała się wycofać. W poniedziałek wróciła do gry i rozpoczęła krótki okres rywalizacji na trawie. Pierwszy set padł łupem Czeszki, a w drugim górą była Ukrainka Marta Kostiuk (WTA 79). Spotkanie zostało przerwane z powodu zapadających ciemności. Tenisistki wrócą na kort we wtorek.

W 1/8 finału zameldowała się Julia Putincewa (WTA 33), która wygrała 7:5, 6:1 z Sarą Sorribes (WTA 40). W pierwszym secie Kazaszka wróciła ze stanu 0:2. W ciągu 92 minut trzy razy oddała podanie, a wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. W I rundzie Anhelina Kalinina (WTA 36) prowadziła 6:0, 2:1 z Soraną Cirsteą (WTA 32), gdy Rumunka skreczowała. Kolejną rywalką Ukrainki będzie Greczynka Maria Sakkari. Na lepszą z tego starcia w III rundzie czeka Putincewa.

Jodie Burrage (WTA 169) zwyciężyła 3:6, 7:5, 6:3 Petrę Martić (WTA 80). Brytyjka odrodziła się ze stanu 3:6, 3:5. W trwającym dwie godziny i 13 minut meczu obroniła dziewięć z 14 break pointów i wykorzystała sześć z 10 szans na przełamanie. W II rundzie reprezentantka gospodarzy zmierzy się z rozstawioną z numerem pierwszym Hiszpanką Paulą Badosą.

Łesia Curenko (WTA 114) pokonała 7:5, 7:6(2) Camilę Osorio (WTA 61). W drugim secie Ukrainka wróciła z 3:5 i obroniła piłkę setową w dziewiątym gemie. W trwającym dwie godziny i 11 minut meczu miało miejsce 13 przełamań, z czego siedem dla 33-latki z Kijowa. Kolejną rywalką Curenko będzie Kazaszka Jelena Rybakina. Lepsza z tego starcia w 1/8 finału zagra z Magdą Linette.

Ajla Tomljanović (WTA 45) pokonała 6:0, 4:6, 6:3 Aleksandrę Krunić (WTA 108). W ciągu godziny i 45 minut Australijka zdobyła 32 z 45 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła siedem z 11 break pointów i zamieniła na przełamanie siedem z 13 okazji. Następną przeciwniczką Tomljanović będzie broniąca tytułu Łotyszka Jelena Ostapenko.

Donna Vekić (WTA 93) w 57 minut rozbiła 6:0, 6:2 Dajanę Jastremską (WTA 74). W drugim secie Chorwatka od 0:2 zdobyła sześć gemów z rzędu. W całym meczu wywalczyła 57 z 86 rozegranych punktów (66,3 proc.). Wykorzystała sześć z 10 break pointów. Harriet Dart (WTA 103) uzyskała siedem przełamań i  zwyciężyła 3:6, 6:1, 6:4 Madison Brengle (WTA 57) po godzinie i 51 minutach.

Rothesay International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA 500, kort trawiasty, pula nagród 757,9 tys. dolarów
poniedziałek, 20 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Julia Putincewa (Kazachstan, 16) - Sara Sorribes (Hiszpania) 7:5, 6:1
Marta Kostiuk (Ukraina) - Barbora Krejcikova (Czechy, 7) 4:6, 6:3* do dokończenia

I runda gry pojedynczej:

Ajla Tomljanović (Australia) - Aleksandra Krunić (Serbia, Q) 6:0, 4:6, 6:3
Anhelina Kalinina (Ukraina) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:0, 2:1 i krecz
Łesia Curenko (Ukraina, Q) - Camila Osorio (Kolumbia) 7:5, 7:6(2)
Kirsten Flipkens (Belgia, Q) - Maryna Zaniewska (Belgia) 6:2, 6:3
Donna Vekić (Chorwacja, Q) - Dajana Jastremska (Ukraina) 6:0, 6:2
Rebecca Marino (Kanada, LL) - Heather Watson (Wielka Brytania, LL) 7:6(1), 6:4
Jodie Burrage (Wielka Brytania, WC) - Petra Martić (Chorwacja) 3:6, 7:5, 6:3
Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) - Madison Brengle (USA) 3:6, 6:1, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Barbora Krejcikova pokona Martę Kostiuk?