Niespodzianka w starciu Amerykanek! Rewelacyjna Francuzka rozgromiła Brytyjkę

Coco Gauff zakończyła występ w wielkoszlemowym Wimbledonie 2022. Małą niespodziankę sprawiła Amanda Anisimova, która wyeliminowała finalistkę Rolanda Garrosa w trzech setach. Znakomity marsz kontynuuje Francuzka Harmony Tan.

Amanda Anisimova PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Amanda Anisimova
Coco Gauff (WTA 12) znakomicie spisała się w tegorocznym Rolandzie Garrosie. W Paryżu osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy finał. Przegrała w nim z Igą Świątek. W Wimbledonie nie powtórzy tego osiągnięcia. W sobotę Amerykanka odpadła w III rundzie po porażce 7:6(4), 2:6, 1:6 ze swoją rodaczką Amandą Anisimovą (WTA 25).

W pierwszym secie miały miejsce zwroty akcji. Gauff wyszła na 3:0, by stracić cztery gemy z rzędu. Dopięła swego w tie breaku, w którym od 1-4 zdobyła sześć gemów z rzędu. Później na korcie brylowała Anisimova, która od 2:1 w drugiej partii oddała rywalce jeszcze tylko dwa gemy.

Kolejną rywalką Anisimovej będzie Harmony Tan (WTA 115), która w 51 minut rozbiła 6:1, 6:1 Katie Boulter (WTA 118). Francuzka zdobyła 53 z 77 rozegranych punktów. Wykorzystała pięć z 10 break pointów, a nie dała rywalce ani jednej szansy na przełamanie. Posłała 16 kończących uderzeń przy zaledwie pięciu niewymuszonych błędach. Brytyjce naliczono osiem piłek wygranych bezpośrednio i 21 pomyłek.

Boulter w czwartek odprawiła Karolinę Pliskovą i po raz pierwszy doszła do III rundy wielkoszlemowej imprezy. Był to jej dziewiąty start w zawodach tej rangi (bilans meczów 7-9). Tan na otwarcie turnieju wyeliminowała Serenę Williams po ponad trzygodzinnym maratonie. Francuzka jest w 1/8 finału w swoim debiucie w Wimbledonie. W sumie notuje siódmy wielkoszlemowy występ i teraz ma bilans meczów 5-6. Po jednym spotkaniu wygrała w Rolandzie Garrosie 2021 i Australian Open 2022.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)