Efektowny marsz po tytuł. Jest nowa mistrzyni turnieju w Budapeszcie

Bernarda Pera wygrała siedem meczów bez straty seta i została mistrzynią turnieju WTA 250 w Budapeszcie. W finale amerykańska tenisistka była lepsza od Serbki Aleksandry Krunić.

Bernarda Pera Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Bernarda Pera
Bernarda Pera (WTA 130) wcześniej nigdy nie grała w finale zawodów głównego cyklu w singlu. W Budapeszcie nie było na nią mocnych. Amerykanka swój marsz rozpoczęła od kwalifikacji. Wygrała siedem meczów bez straty seta i odniosła triumf. W finale pokonała 6:3, 6:3 Serbkę Aleksandrę Krunić (WTA 105).

W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które Pera uzyskała na 2:0. Amerykanka obroniła pięć break pointów, z czego cztery w piątym gemie. Przy 5:3 wykorzystała piątą piłkę setową. W drugiej partii od 3:3 zgarnęła trzy gemy. Triumf zapewniła sobie za pierwszym meczbolem.

W trwającym 87 minut meczu Pera odparła pięć z sześciu break pointów i wykorzystała cztery z 10 szans na przełamanie. Zdobyła o 20 punktów więcej od Krunić (71-51). Amerykanka podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Serbką.

Dla Krunić był to trzeci singlowy finał w WTA Tour. W Kantonie (2017) przegrała z Chinką Shuai Zhang, a w Den Bosch (2018) wywalczyła tytuł po zwycięstwie nad Belgijką Kirsten Flipkens. W półfinale w Budapeszcie Serbka odprawiła Kazaszkę Julię Putincewą, która broniła tytułu.

Pera przełamała się. Wcześniej miała bilans półfinałów 0-4 w WTA Tour. W niedzielę Amerykanka została trzecią w tym roku tenisistką, która zdobyła tytuł jako kwalifkantka. Dołączyła do Tatjany Marii (Bogota) i Anastazji Potapowej (Stambuł).

27-letnia Pera wystąpi w Warszawie. Amerykanka otrzymała dziką kartę. Turniej WTA 250 odbędzie się w dniach 25-31 lipca.