Gwiazdy wkroczyły do akcji w Gstaad. W większości przypadków nie zawiodły

W czwartek mecze II rundy rozegrały największe gwiazdy odbywającego się na mączce turnieju ATP 250 w Gstaad. W ćwierćfinałach zameldowali się Casper Ruud, Matteo Berrettini i Dominic Thiem, odpadł Roberto Bautista.

Marcin Motyka
Matteo Berrettini PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Matteo Berrettini
Casper Ruud w zeszłym sezonie zdobył tytuł w turnieju ATP w Gstaad. W czwartek Norweg zainaugurował rywalizację o obronę tytułu. Rozpoczął od pewnego zwycięstwa. W spotkaniu II rundy (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:3, 6:4 Jiriego Leheckę.

- Myślę, że to był świetny mecz. Ze względu na warunki, grając tutaj, musisz dobrze serwować i returnować. Uważam, że to zrobiłem - powiedział, cytowany przez atptour.com, najwyżej rozstawiony Ruud, który w ćwierćfinale zmierzy się z Jaume Munarem.

Seta nie stracił również oznaczony numerem drugim Matteo Berrettini. Rozgrywający pierwszy turniej po przymusowej przerwie spowodowanej zakażeniem COVID-19 Włoch w czwartek wygrał 6:4, 6:4 z Richardem Gasquetem.

Berrettini, zwycięzca EFG Swiss Open Gstaad z 2018 roku, w 1/4 finału zagra z oznaczonym numerem piątym Pedro Martinezem. Hiszpan w trzech setach okazał się lepszy od Eliasa Ymera, gracza z eliminacji.

Odbudowujący dyspozycję po operacji nadgarstka Dominic Thiem ograł 7:6(6), 6:3 Federico Delbonisa. Kolejnym przeciwnikiem Austriaka, triumfatora US Open 2020, będzie Juan Pablo Varillas. Peruwiański kwalifikant sprawił niespodziankę i w rozgrywanym na przestrzeni dwóch dni meczu pokonał Roberto Bautistę, turniejową "trójkę".

Rozstawiony z numerem czwartym Albert Ramos wygrał 6:3, 4:6, 6:1 z ostatnim reprezentantem gospodarzy, Dominikiem Strickerem, posiadaczem dzikiej karty. O półfinał Hiszpan powalczy z Nicolasem Jarrym. Chilijczyk w starciu kwalifikantów pokonał Yannicka Hanfmanna.

EFG Swiss Open Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)