Znamy finalistki turnieju w Hamburgu. Obie nie straciły seta

Estońska tenisistka Anett Kontaveit rozprawiła się z Anastazją Potapową i powalczy o tytuł w turnieju WTA 250 w Hamburgu. Trwa zwycięska seria Amerykanki Bernardy Pery, która wyeliminowała Belgijkę Marynę Zaniewską.

Anett Kontaveit PAP/EPA / Francisco Guasco / Na zdjęciu: Anett Kontaveit
Anett Kontaveit (WTA 2) w czterech meczach w Hamburgu nie straciła seta. W półfinale pokonała 6:3, 7:5 Anastazję Potapową (WTA 63). W pierwszym secie miało miejsce pięć przełamań, z czego trzy dla Estonki. W drugiej partii wiceliderka rankingu wróciła z 0:2. Od 5:2 straciła trzy gemy, ale dwa ostatnie padły jej łupem.

W trwającym godzinę i 43 minuty meczu Kontaveit obroniła osiem z 13 break pointów i wykorzystała siedem z 13 szans na przełamanie. Zdobyła o 11 punktów więcej od Potapowej (77-66). Estonka osiągnęła pierwszy finał od lutego. W Dosze uległa 2:6, 0:6 Idze Świątek.

Kontaveit zachwycała formą na przełomie 2021 i 2022 roku. Od sierpnia do lutego odniosła pięć triumfów. Wczesną wiosną miała pozytywny wynik testu na COVID-19. Od tamtej pory spisywała się słabo i tylko w jednym turnieju wygrała dwa mecze z rzędu (ćwierćfinał w Stuttgarcie). Z Rolanda Garrosa odpadła w I, a z Wimbledonu w II rundzie.

Bernarda Pera (WTA 81) zwyciężyła 6:2, 6:4 Marynę Zaniewską (WTA 72). W ciągu 80 minut Amerykanka zgarnęła 27 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 11 break pointów. Jest teraz niepokonana od 11 meczów (bilans setów 22-0). Tydzień temu zdobyła tytuł w Budapeszcie jako kwalifikantka.

Dla Pery będzie to drugi singlowy finał w WTA Tour. Kontaveit po raz 16. doszła do meczu o tytuł (bilans 6-9). Tenisistki te zmierzą się po raz drugi. W I rundzie tegorocznego Wimbledonu wygrała Estonka 7:5, 6:1.