Iga Świątek powalczy o półfinał. Poznaliśmy godzinę jej kolejnego spotkania

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek w czwartek pokonała Gabrielę Lee 6:3, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 w Warszawie. Już w piątek liderka rankingu powalczy o półfinał. Wiemy, o której spodziewać się jej meczu z Caroline Garcią.

Biorąc pod uwagę, że Gabriela Lee po raz pierwszy w Warszawie wygrała spotkanie w głównym tourze to w meczu z Igą Świątek pokazała się z dobrej strony. Polka, tak jak można było się spodziewać awansowała do kolejnej rundy, ale rywalka zdołała urwać jej pięć gemów.

Liderka rankingu nie ma za dużo czasu na odpoczynek. Już w piątek rozegra kolejne spotkanie, w którym powalczy o awans do półfinału. Po przeciwnej stronie siatki stanie Francuzka, Caroline Garcia.

Organizatorzy opublikowali już kolejnego dnia turnieju w Warszawie. Tak jak można było się spodziewać, najlepsza tenisistka na świecie rywalizować będzie ponownie na korcie centralnym.

Mecz Świątek - Garcia na pewno nie rozpocznie się przed godziną 15:00. Będzie on ostatni starciem, które zostanie rozegranie na głównym obiekcie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejewsporcie: tak wyglądają wakacje reprezentanta Polski

Źródło artykułu: