Katarzyna Kawa zmieniła kontynent. Skuteczna pogoń na inaugurację

Katarzyna Kawa będzie przez najbliższe tygodnie rywalizować na amerykańskich kortach twardych. Na początek polska tenisistka wybrała zawody ITF World Tennis Tour o puli nagród 100 tys. dolarów w Landisville.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
W sierpniu 2021 roku Katarzyna Kawa (WTA 150) zaliczyła udany występ w Koser Jeweler Tennis Challenge. W ćwierćfinale turnieju w Landisville pokonała Magdalenę Fręch i dopiero w następnej fazie zatrzymała ją Hiszpanka Nuria Parrizas-Diaz.

Teraz kryniczanka przyleciała do USA, aby przygotować się do gry w wielkoszlemowym US Open 2022. Zanim powalczy w nowojorskich eliminacjach, zaprezentuje się w zawodach ITF World Tennis Tour w Landisville i Bronksie.

Kawa została rozstawiona z ósmym numerem w Landisville. Na inaugurację zmierzyła się z Francescą di Lorenzo (WTA 256). Po wyrównanym początku Amerykanka wygrała cztery gemy z rzędu i zamknęła premierową odsłonę wynikiem 6:3.

Pochodząca z Krynicy-Zdroju tenisistka odpowiedziała jednak znakomicie. Drugiego seta wygrała do zera i szybko wyrównała stan spotkania. W decydującej odsłonie di Lorenzo udało się dwukrotnie odrobić stratę przełamania. Przy rezultacie 4:4 Polka postarała się o jeszcze jednego breaka, a po zmianie stron wykorzystała pierwszą piłkę meczową.

Po dwóch godzinach i dziewięciu minutach Kawa zwyciężyła ostatecznie 3:6, 6:0, 6:4 i awansowała do II rundy zawodów w Landisville. Jej kolejną przeciwniczką będzie w czwartek reprezentująca Uzbekistan Nigina Abduraimowa (WTA 175), która po trzysetowym boju wygrała na inaugurację z Brytyjką Yuriko Miyazaki 3:6, 6:3, 7:5.

Koser Jeweler Tennis Challenge, Landisville (USA)