Najpierw set do zera, potem walka. Polka przegrała z córką legendy

Katarzyna Kawa zakończyła w piątek występ w zawodach ITF World Tennis Tour o puli nagród 100 tys. dolarów na kortach twardych w Landisville. W ćwierćfinale lepsza od Polki okazała się córka legendarnej tenisistki.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Rozstawiona z ósmym numerem Katarzyna Kawa (WTA 150) zmierzyła się w piątek z Elizabeth Mandlik (WTA 182). 21-letnia Amerykanka to córka utytułowanej czechosłowackiej tenisistki Hany Mandlikovej. W piątek po raz drugi spotkała się z Polką na zawodowych kortach i wzięła rewanż za porażkę doznaną w ubiegłym roku w Tyler.

Mandlik znakomicie rozpoczęła mecz. Pierwszego seta wygrała do zera, a w drugim natychmiast zdobyła przełamanie. Wówczas nastąpiło przebudzenie Kawy, która dwukrotnie odrobiła stratę breaka. Potem gra się wyrównała i dopiero w 12. gemie nastąpił atak kryniczanki, która zamknęła partię.

Emocje były również w trzecim secie. Kawa wyszła na 2:0, lecz trzy kolejne gemy padły łupem Mandlik. Nasza tenisistka natychmiast wyrównała, ale na zmianę stron zeszła przegrywając 3:4. Amerykanka utrzymała przewagę przełamania do końca spotkania. Po dwóch godzinach wykorzystała drugiego meczbola i zwyciężyła ostatecznie 6:0, 5:7, 6:4.

Mandlik awansowała do półfinału, w którym zmierzy się ze Szwajcarką Simoną Waltert (WTA 135). Z kolei Kawa uda się teraz do nowojorskiego Bronksu, gdzie wystąpi w ostatniej imprezie ITF przed eliminacjami do wielkoszlemowego US Open 2022.

Koser Jeweler Tennis Challenge, Landisville (USA)