Jedna z faworytek za burtą. Australijka sprawiła sensację

Rozstawiona z numerem trzecim Paula Badosa szybko straciła szanse na sukces w turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Hiszpańska tenisistka została pokonana przez Australijkę Ajlę Tomljanović.

Ajla Tomljanović Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Ajla Tomljanović
Paula Badosa (WTA 4) amerykańskie lato rozpoczęła w San Jose, gdzie doszła do półfinału. W Toronto skreczowała w pierwszym meczu, a jej rywalką była Kazaszka Julia Putincewa. W Cincinnati Hiszpanka szybko straciła szanse na dobry wynik. W II rundzie przegrała 7:6(3), 0:6, 2:6 z Ajlą Tomljanović (WTA 63).

W pierwszym secie Australijka z 1:3 doprowadziła do tie breaka. W nim od 2-0 straciła siedem z ośmiu kolejnych punktów. W dwóch kolejnych partiach nie brakowało zaciętej walki na przewagi, ale Tomljanović oddała Badosie tylko dwa gemy.

W trwającym dwie godziny i 26 minut meczu Badosa popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko 13 z 37 punktów przy swoim drugim podaniu. Tomljanović obroniła osiem z 10 break pointów i wykorzystała siedem z 13 szans na przełamanie. Było to trzecie spotkanie tych tenisistek. W tym roku w Sydney i Australian Open z wygranych cieszyła się Hiszpanka.

Tomljanović odniosła szóste zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu, drugie w tym roku. W I rundzie Rolanda Garrosa wyeliminowała Estonkę Anett Kontaveit. Pierwszą taką wygraną Australijka zanotowała w III rundzie Rolanda Garrosa 2014, gdy wyeliminowała Agnieszkę Radwańską.

Dla Badosy był to drugi występ w turnieju głównym w Cincinnati. W zeszłym roku doszła do ćwierćfinału. Tomljanović notuje trzeci start w tej imprezie i po raz pierwszy awansowała do III rundy. Kolejną rywalką Australijki będzie Weronika Kudermetowa.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)