Magdalena Fręch w opałach. Na zakończenie meczu trzeba będzie poczekać

Daria Kasatkina podeszła do spotkania z Magdaleną Fręch w roli faworytki. Z tego zadania wywiązuje się doskonale. Pierwszego seta zwyciężyła 6:3, a w drugim prowadzi już 5:0. Plany na szybkie zakończenie meczu zepsuł jednak deszcz.

Jakub Fordon
Magdalena Fręch Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Turniej w Kanadzie lepiej zainaugurowała Magdalena Fręch, która w dwóch setach pokonała Dankę Kovinić. Więcej kłopotów miała Daria Kasatkina po porażce w premierowej odsłonie starcia z Greet Minnen. Zwyciężczyni turnieju w San Jose zdołała jednak opanować sytuację.

W drugiej rundzie Fręch trafiła właśnie na najwyżej rozstawioną tenisistkę w Granby. Po wyrównanym początku spotkania Kasatkina wygrała trzy gemy i przy swoim serwisie wypracowała sobie dwie piłki setowe. Polka zdołała się wybronić i zmniejszyć stratę.

Jednak kolejny gem w wykonaniu Fręch był fatalny, bowiem przy swoim podaniu nie zdobyła ona... żadnego punktu! Przeciwniczka wygrała pierwszą odsłonę meczu wykorzystując trzecią piłkę setową, wypracowaną przy serwisie rywalki.

Drugi set to istna dominacja Kasatkiny, która trzykrotnie utrzymała podanie i dwa razy przełamała Fręch. Dzięki temu wyszła na prowadzenie 5:0 i wydawało się, że szybko postawi kropkę nad "i" i zamelduje się w kolejnej fazie turnieju.

Jej plany pokrzyżował jednak... deszcz, który przerwał rywalizację w Kanadzie. Organizatorzy szybko zdecydowali, że spotkanie to zostanie wznowione od godziny 14:00 czasu lokalnego (20:00 wg. polskiego). To dobra wiadomość dla Fręch, która w drugiej partii jest cieniem dla rywalki.

Polka jest jednak w bardzo trudnym położeniu i wydaje się, że nie będzie w stanie wyjść z opresji. Stawką tej rywalizacji jest awans do ćwierćfinału, w którym na rywalkę już czeka rozstawiona z "piątką" Nuria Parrizas-Diaz.