Znamy godzinę czwartkowego meczu Igi Świątek

Po wyeliminowaniu Jasmine Paolini (6:3, 6:0) Iga Świątek rozegra w czwartek mecz drugiej rundy wielkoszlemowego US Open. Jej rywalką będzie była mistrzyni tego turnieju, Sloane Stephens. Poznaliśmy godzinę tego spotkania.

Jakub Fordon
Iga Świątek PAP / Marcin Cholewiński / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek udanie zainaugurowała ostatni wielkoszlemowy turniej w tym sezonie. Polka w meczu pierwszej rundy US Open pokonała Jasmine Paolini 6:3, 6:0. Liderka rankingu po raz 18. w tym sezonie wygrała seta do zera.

W kolejnym spotkaniu raszynianka zmierzy się z była mistrzynią nowojorskiego turnieju - Sloane Stephens. Amerykanka w pierwszej rundzie wróciła z dalekiej podróży. Na inauguracje przegrała z Greet Minnen 1:6. W kolejnych setach zwyciężyła jednak 6:3, 6:3.

Dla 51. rakiety świata będzie to szansa na rewanż, bowiem Świątek dwa tygodnie temu zmierzyła się z Stephens w Cincinnati. Liderka światowego rankingu wygrała tamto spotkanie 6:4, 7:5.

Starcie Świątek - Stephens zaplanowano na czwartek. Organizatorzy rozpoczęli już planowanie tego dnia. Spotkanie Polki z Amerykanką otworzy rywalizację na korcie głównym. Oznacza to, że mecz ten rozpocznie się o godzinie 18:00.

Tekstową relację live z meczu Polki przeprowadzi portal WP SportoweFakty.