Kibice oszaleli. Kapitalne zachowanie Świątek

Iga Świątek nie miała dużego problemu z wyeliminowaniem drugiej przeciwniczki z US Open. W swoich najlepszych akcjach w wygranym 6:3, 6:2 meczu ze Sloane Stephens trafiała w kort nie do obrony.

Iga Świątek w drugim secie meczu ze Sloane Stephens Twitter / US Open / Iga Świątek w drugim secie meczu ze Sloane Stephens
Iga Świątek wygrała drugi mecz w tegorocznym US Open. W pierwszym Polka pokonała w dwóch setach Jasminę Paolini. Równie szybko rozprawiła się z drugą przeciwniczką.

Tym razem po drugiej stronie kortu stanęła Sloane Stephens. Amerykanka była w opresji już w poprzednim meczu w US Open. Odwracała w nim wynik od stanu 1:6, 0:2 i ostatecznie to ona, a nie Greete Minnen pozostała do czwartku w walce o zwycięstwo w turnieju.

US Open zaprezentował na Instagramie najładniejsze akcje Igi Świątek z wygranego 6:3, 6:2 meczu. W jednej z nich Polka po wyrzucającym serwisie popisała się wolejem w sam narożnik odsłoniętego kortu. Świątek punktowała również przy podaniu Amerykanki. Forhend po prostej w przedostatnim gemie robił duże wrażenie.

Reprezentantka Polski zakończyła mecz w swoim gemie serwisowym, a ucieszyć się z awansu do trzeciej rundy mogła po returnie Sloane Stephens w siatkę.

Czy Iga Świątek awansuje do minimum do ćwierćfinału US Open?