Wygrała i nagle podbiegła do trybun. Wiadomo, kto tam siedział

Zrobiła to! W wielkim stylu Iga Świątek wygrała US Open 2022. Po ostatniej piłce Polka oszalała z radości. Po tym jak czule podziękowała za grę rywalce pobiegła do swojego zespołu, a te obrazki obiegły cały świat.

Szymon Łożyński
Iga Świątek ze łzami w oczach dziękuje swojemu zespołowi Twitter / US Open / Iga Świątek ze łzami w oczach dziękuje swojemu zespołowi
Wzloty i upadki w tegorocznym US Open miała Iga Świątek, ale w decydującym spotkaniu wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności.

Polka zagrała kapitalny tenis i w dwóch setach pokonała Ons Jabeur: 6:2, 7:6. 21-latka przez cały mecz grała na wysokim poziomie. Tunezyjka obudziła się w połowie drugiego seta, ale liderka światowego rankingu nie przestraszyła się i zamknęła mecz w dwóch partiach.

Po wykorzystaniu drugiej piłki meczowej, Świątek upadła na kort. Pojawiły się łzy, a chwilę później Polka i Jabeur przytuliły się i bardzo serdecznie podziękowały sobie za stworzenie wielkiego spektaklu w finale (zwłaszcza od połowy drugiej partii).

W euforii Świątek nie zapomniała także o swoim zespole. W boksie Polki na korcie centralnym w Nowym Jorku radość była nie mniejsza niż pod siatką.

Ze łzami w oczach Świątek pobiegła zatem do swojego teamu i przybiła piątki m. in. z trenerem Tomaszem Wiktorowskim i psycholog Darią Abramowicz. Zobaczcie: