Kolejna wygrana dawnej gwiazdy kortów. Awans czeskiej nastolatki

Kanadyjska tenisistka Eugenie Bouchard zameldowała się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 w Chennai. Czeszka Linda Fruhvirtova odprawiła rozstawioną z numerem piątym Szwedkę Rebeccę Peterson.

Eugenie Bouchard Getty Images / Elsa / Eugenie Bouchard
W Chennai Eugenie Bouchard (WTA 902) notuje pierwszy występ w WTA Tour od marca 2021 roku (Monterrey). W środę awansowała do ćwierćfinału po zwycięstwie 6:2, 7:6(2) nad Karman Thandi (WTA 359). Mecz trwał dwie godziny i 13 minut. W drugim secie Kanadyjka wróciła ze stanu 2:5 i obroniła dwie piłki setowe w dziewiątym gemie. W ćwierćfinale zmierzy się z Niemką Tatjaną Marią lub Argentynką Nadią Podoroską.

Kanadyjka wróciła po długiej przerwie spowodowanej kontuzją prawego ramienia. 28-letnia Bouchard do tej pory wystąpiła w ośmiu finałach w WTA Tour. Największy osiągnęła w Wimbledonie 2014. Jedyny tytuł zdobyła w 2014 roku w Norymberdze. W rankingu najwyżej była klasyfikowana na piątym miejscu. W Chennai Kanadyjka osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w głównym cyklu od marca 2021. Wtedy doszła do finału w Guadalajarze.

Linda Fruhvirtova (WTA 130) pokonała 6:4, 6:2 Rebeccę Peterson (WTA 95). W pierwszym secie Szwedka roztrwoniła prowadzenie 3:0. W trwającym 85 minut meczu 17-letnia Czeszka zdobyła 26 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z 10 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Warwara Graczewa lub Kanadyjka Carol Zhao.

Nao Hibino (WTA 185) wygrała 6:2, 6:3 z Qiang Wang (WTA 101). W ciągu 71 minut Japonka zgarnęła 20 z 25 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. O półfinał zagra z Anastazją Gasanową lub Brytyjką Katie Swan.

Chennai Open, Chennai (Indie)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 251,7 tys. dolarów
środa, 14 września

II runda gry pojedynczej:

Linda Fruhvirtova (Czechy) - Rebecca Peterson (Szwecja, 5) 6:4, 6:2
Nao Hibino (Japonia, Q) - Qiang Wang (Chiny, 6) 6:2, 6:3
Eugenie Bouchard (Kanada, WC) - Karman Thandi (Indie, WC) 6:2, 7:6(2)

Egzotyczny rywal na drodze Polaków. "Musimy być cały czas skoncentrowani"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Eugenie Bouchard awansuje do półfinału w Chennai?