Ruszył turniej w Seulu. Magda Linette wkroczy do akcji w środę

W poniedziałek rozpoczął się turniej WTA 250 w Seulu. Weźmie w nim udział Magda Linette, która w niedzielę wystąpiła w finale w Chennai. Polska tenisistka pierwszy mecz rozegra w środę.

Magda Linette Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Magda Linette
Turniej głównego cyklu w Seulu (WTA 250) odbywa się po raz pierwszy od 2019 roku. Wtedy w finale Karolina Muchova rozbiła 6:1, 6:1 Magdę Linette. W 2020 impreza nie odbyła się z powodu pandemii COVID-19. W 2021 tenisistki rywalizowały w stolicy Korei Południowej, ale na niższym poziomie (WTA 125).

Z numerem trzecim została rozstawiona Linette. Poznanianka w niedzielę wystąpiła w finale turnieju w Chennai. Uległa Lindzie Fruhvirtovej po trzysetowej batalii. Obie tenisistki do akcji w Seulu wkroczą w środę. Polka zmierzy się z Holenderką Arianne Hartono. Rywalką 17-letniej Czeszki będzie Belgijka Yanina Wickmayer.

W poniedziałek rozegrane zostały cztery mecze. W II rundzie jest Lin Zhu (WTA 70), która w Seulu zdobyła tytuł przed rokiem. Chinka pokonała 6:3, 6:4 Su Jeong Jang (WTA 130). W pierwszym secie miało miejsce jedno przełamanie, które tenisistka z Pekinu uzyskała na 4:2. Zakończyła go przy piątej piłce setowej. Drugą partię lepiej rozpoczęła Koreanka, ale Zhu wróciła ze stanu 0:3.

Lulu Sun (WTA 340) wygrała 7:6(6), 6:2 z Lizette Cabrerą (WTA 229). W pierwszym secie Australijka z 1:3 wyszła na 5:4. O jego losach zadecydował tie break, w którym z 3-6 wyrównała na 6-6. Szwajcarka uzyskała czwartą piłkę setową i ją wykorzystała. W drugiej partii Cabrera prowadziła 2:1 z przełamaniem, ale pięć kolejnych gemów padło łupem Sun.

W starciu Koreanek Na-Lae Han (WTA 212) rozbiła 6:1, 6:1 Dayeon Back (WTA 679). W ciągu 56 minut wyżej notowana reprezentantka gospodarzy wywalczyła 25 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. Kimberly Birrell (WTA 309) zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:4 Priscillę Hon (WTA 166) po trzech godzinach. Niżej notowana Australijka odparła 11 z 13 break pointów, a wykorzystała trzy z 14 szans na odebranie rywalce serwisu.

Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)