Stan Wawrinka z najlepszym wynikiem od 33 miesięcy. Niespodzianka w meczu rozstawionych

Stan Wawrinka w dwóch setach pokonał Mikaela Ymera w 1/4 finału rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Metz. W swoim pierwszym od 33 miesięcy półfinale Szwajcar zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem.

Marcin Motyka
Stan Wawrinka Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Stan Wawrinka rewelacyjnie spisuje się w turnieju ATP w Metz. Doświadczony Szwajcar nie poprzestał na wyeliminowaniu najwyżej rozstawionego Daniła Miedwiediewa i w piątek odniósł kolejne cenne zwycięstwo. Po prawie trzygodzinnym boju wygrał 6:4, 4:6, 7:6(5) z Mikaelem Ymerem.

Wawrinka, który do głównej drabinki Moselle Open przebijał się przez eliminacje, w piątek pokazał nie tylko świetny poziom i przygotowanie fizyczne, ale też mentalnie wytrzymał trudne momenty, gdy w decydującym secie roztrwonił prowadzenie 4:2, a następnie w tie breaku, gdzie zdobył dwa ostatnie punkty.

Dla Wawrinki to pierwszy w półfinał w głównym cyklu od stycznia 2020 roku, gdy dotarł do 1/2 finału imprezy w Dosze. O finał 37-letni Szwajcar zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem, z którym przegrał w kwietniu w Monte Carlo.

Rozstawiony z numerem siódmym Bublik w piątek także przeszedł niełatwą przeprawę. Kazach potrzebował dwóch godzin gry, aby pokonać 6:3, 5:7, 6:4 oznaczonego numerem czwartym Holgera Rune.