Hubert Hurkacz zatrzymany. Nie obroni tytułu w Metz

Hubert Hurkacz stracił szansę na obronę tytułu w turnieju ATP 250 w Metz. W sobotę polski tenisista przegrał w dwóch setach z Włochem Lorenzo Sonego.

Hubert Hurkacz Newspix / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz (ATP 10) przyjechał do Metz bronić tytułu. Został rozstawiony z numerem drugim. Pewne zwycięstwa nad Austriakiem Dominikiem Thiemem i Francuzem Arthurem Rinderknechem dały mu awans do półfinału. W sobotę jego rywalem był Lorenzo Sonego (ATP 65). Polak przegrał z Włochem 6:7(5), 4:6.

Obaj tenisiści bardzo dobrze serwowali. Więcej było szybkich rozstrzygnięć akcji, a dłuższe wymiany pojawiały się sporadycznie. Hurkacz i Sonego nie mieli najmniejszej chwili słabości. W takiej sytuacji I set musiał rozstrzygnąć się w tie breaku. W nim dla odmiany obaj grali nerwowo i mieli problemy z serwisem. W końcówce Włoch był solidniejszy. Polak podjął złą decyzję o pójściu do siatki po kiepskim ataku, co rywal bezlitośnie wykorzystał. Hurkacz obronił pierwszą piłkę setową, ale przy drugiej wyrzucił bekhend.

W II partii tenisiści do pewnego momentu znów dosyć szybko rozstrzygali gemy przy swoim serwisie. Sonego raz miał małe problemy, ale wyrównał na 1:1 po walce na przewagi. Włoch w ważnych akcjach podejmował lepsze decyzje. Hurkaczowi brakowało zdecydowania. Przy 3:3 oddał podanie pakując bekhend w siatkę na zakończenie dłuższej wymiany. Polak nie był w stanie odrobić straty. Mecz dobiegł końca, gdy w 10. gemie wpakował return w siatkę.

W ciągu 99 minut Sonego zdobył 38 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Miał jeden break point i go wykorzystał. Hurkacz nie stworzył sobie ani jednej szansy na przełamanie. Włoch podwyższył na 4-1 bilans meczów z Polakiem w głównym cyklu.

Sonego pozostaje bez straconego seta w turnieju. W poprzednich rundach odprawił Asłana Karacewa, Francuza Gillesa Simona i Amerykanina Sebastiana Kordę. Włoch awansował do piątego singlowego finału w ATP Tour. Powalczy o trzeci tytuł. W poprzednich sezonach wygrał turnieje w Antalyi (2019) i Cagliari (2021).

W niedzielnym finale Sonego zmierzy się z Kazachem Aleksandrem Bublikiem lub Szwajcarem Stanem Wawrinką.