Magda Linette wystąpiła w ćwierćfinale. Dwa sety w meczu z Brytyjką

Magda Linette nie miała nic do powiedzenia w starciu z Emmą Raducanu w turnieju WTA 250 w Seulu. Polka zdobyła cztery gemy w meczu z brytyjską mistrzynią US Open 2021.

Magda Linette WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette (WTA 51) w zeszłym tygodniu osiągnęła finał w Chennai. Polka przeniosła się do Seulu, gdzie awansowała do ćwierćfinału. W II rundzie wyszła z ogromnych opresji. Wyeliminowała Francuzkę Kristinę Mladenović po obronie dwóch piłek meczowych. W piątek rywalką poznanianki była Emma Raducanu (WTA 77), mistrzyni US Open 2021. Linette przegrała z Brytyjką 2:6, 2:6.

Początek był bardzo nerwowy w wykonaniu Linette. Dwa zepsute forhendy kosztowały ją oddanie podania w pierwszym i trzecim gemie. Polka poruszała się po korcie niepewnie, była spóźniona do zagrań przeciwniczki.

Poznanianka nie mogła odnaleźć swojego rytmu i jej poczynaniami rządził chaos. Tymczasem Raducanu dobrze zmieniała kierunki i rotację, imponowała swobodą w ataku. Brytyjka bez problemów utrzymała przewagę dwóch przełamań. Wynik I seta na 6:2 ustaliła efektownym krosem bekhendowym.

W II partii Linette mogła objąć prowadzenie 2:0. Była jednak nieskuteczna i zmarnowała trzy break pointy. Pewna swojej gry Raducanu wyszła obronną ręką ze stanu 0-40, a po chwili kończący return dał jej przełamanie na 2:1. W tym momencie Polka poprosiła o interwencję medyczną z powodu problemów z udem.

Po wznowieniu gry miała coraz większe problemy z utrzymywaniem piłki w korcie. W piątym gemie oddała podanie wyrzucając bekhend. Brytyjka ponownie nie oddała przewagi dwóch przełamań. Przy 5:2 spotkanie zakończyła kombinacją głębokiego serwisu i forhendu przy siatce.

W ciągu 77 minut Raducanu zaserwowała cztery asy i zdobyła 26 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy i wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie. Linette po raz pierwszy zmierzyła się z Brytyjką.

Raducanu w ubiegłorocznym US Open zdobyła pierwszy tytuł w WTA Tour i do tej pory jedyny. Był to sensacyjny triumf. Odniosła go jako tenisistka notowana na 150. miejscu w rankingu. Wygrała wtedy 10 meczów bez straty seta, z czego trzy w kwalifikacjach. Miesiąc temu do obrony tytułu przystąpiła jako 11. singlistka świata. Odpadła w I rundzie i wypadła z Top 50.

Brytyjka osiągnęła pierwszy półfinał od US Open 2021. W sobotę o finał zmierzy się z Łotyszką Jeleną Ostapenko, triumfatorką Rolanda Garrosa 2017. Będzie to pierwsze spotkani tych wielkoszlemowych mistrzyń.

Hana Bank Korea Open, Seul (Korea Południowa)