Rybakina górą w starciu mistrzyń Wimbledonu. Krejcikova zatrzymała amerykańską rewelację

W piątek w turnieju WTA 500 w Ostrawie zagrały dwie wielkoszlemowe mistrzynie z Czech. Petra Kvitova uległa Kazaszce Jelenie Rybakinie. Barbora Krejcikova zatrzymała Amerykankę Alycię Parks.

Jelena Rybakina Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
W Ostrawie, oprócz Igi Świątek, w ćwierćfinale wystąpiły trzy inne wielkoszlemowe mistrzynie. W piątek doszło do starcia triumfatorek Wimbledonu. Jelena Rybakina (WTA 26) zwyciężyła 7:6(4), 6:4 Petrę Kvitovą (WTA 20). W tie breaku pierwszego seta Kazaszka od 2-4 zdobyła pięć z sześciu kolejnych punktów. W drugim uzyskała przełamanie na 4:3 i nie oddała przewagi.

Mecz trwał dwie godziny i minutę. Rybakina zaserwowała 11 asów i wywalczyła 36 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i zamieniła na przełamanie jedną z 10 szans. Było to pierwsze spotkanie Kazaszki z Kvitovą.

Barbora Krejcikova (WTA 23) pokonała 7:6(7), 6:3 Alycię Parks (WTA 144). Czeszka obroniła piłkę setową w tie breaku pierwszego seta. W drugiej partii miały miejsce trzy przełamania, z których dwa uzyskała mistrzyni Rolanda Garrosa 2021.

W ciągu godziny i 49 minut Krejcikova oddała podanie dwa razy, a sama wykorzystała trzy z siedmiu szans na przełamanie. Było to jej pierwsze starcie z Parks. Czeszka zatrzymała Amerykankę, która w poprzednich rundach wyeliminowała Karolinę Pliskovą i Marię Sakkari.

W sobotę w półfinale Rybakina zmierzy się z Krejcikovą. Będzie to ich drugie spotkanie. W ubiegłym roku w Melbourne wygrała Czeszka.