Nawet Batman kibicował Idze. Niesamowite obrazki z Ostrawy

Iga Świątek podczas finału WTA 500 w Ostrawie mogła liczyć na wsparcie samego Batmana. Po przegranym drugim secie Polka postanowiła "zadzwonić" po pomoc.

Piotr Bobakowski
Iga Świątek PAP/EPA / PAP/EPA/LUKAS KABON/twitter.com/WTA / Iga Świątek
Niedzielny finał turnieju WTA w Ostrawie, w którym zmierzyły się Iga Świątek i Barbora Krejcikova (relacja TUTAJ), wywołał ogromne zainteresowanie wśród kibiców, nie tylko w Polsce i Czechach. Na trybunach ostrawskiej hali pojawił się nawet... Batman.

Fikcyjna postać znana z licznych serii komiksowych, wydawanych przez DC Comics, to superbohater, którego zadaniem jest pomaganie ludziom.

"Iga, zadzwoń, jeśli będziesz mnie potrzebować" - hasło na banerze nie pozostawiało wątpliwości, komu kibicował Batman.

Po przegranym przez Świątek drugim secie 6:7(4-7), pierwszą partię Polka wygrała 7:5, liderka światowego rankingu WTA "zadzwoniła" do Batmana. Żart przygotował twitterowy profil WTA (patrz poniżej).

"Czy Iga Świątek potrzebuje pomocy?" - skomentowano na portalu społecznościowym, dodając GIF, na którym widzimy, jak raszynianka podczas przerwy w grze (scena jest z innego meczu) wybiera numer w swoim telefonie komórkowym.

Niestety, to nie pomogło - Świątek po wspaniałym widowisku przegrała 3. seta 3:6.