"Jak Roger Federer". Kapitalna akcja Igi Świątek

Iga Świątek w finałowym meczu turnieju WTA w Ostrawie przeciwko Barborze Krejcikovej popisała się kilkoma świetnymi akcjami. Zobaczcie jedną z nich.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
akcja Igi Świątek Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: akcja Igi Świątek
Finał turnieju WTA Ostrawa dostarczył wielu emocji. O zwycięstwo rywalizowały Iga Świątek i Barbora Krejcikova. Faworytką była Polka, która jest liderką światowego rankingu i wygrała poprzednich jedenaście meczów. Jednak Krejcikova w ostatnim czasie prezentuje wysoką formę.

W spotkaniu nie brakowało zwrotów akcji i widowiskowych zagrań. Kapitalnym zakończeniem wymiany w pierwszej partii popisała się Świątek. Polkę porównano do legendy tenisa, Roger Federer.

"Jak Roger Federer! Cóż to była za akcja Igi!" - czytamy na twitterowym koncie Canal+. Przy stanie 1:0 dla Świątek i 15-0 w drugim gemie, Polka w świetnym stylu rozegrała całą wymianę i posłała piłkę nie do obrony przez reprezentantkę Czech.

W pierwszym secie Świątek prowadziła już 5:1, ale przeciwniczka doprowadziła do wyrównania (5:5). W końcówce tej partii górą była już Polka, która ostatecznie zwyciężyła 7:5.

Czytaj także:
Magda Linette na starcie w Kluż-Napoce. Zagra z utalentowaną Chinką
Maks Kaśnikowski bliski dubletu w Bułgarii. Wysyp deblowych finałów

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: poznajesz ją? Nie nudzi się na sportowej emeryturze


Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×