Udany start Igi Świątek. Tyle zarobiła za wygrany mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Michael Owens / Iga Świątek
Getty Images / Michael Owens / Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek wygrała pierwsze spotkanie podczas turnieju WTA 500 w San Diego. Polka w USA rywalizuje o 116,3 tysięcy dolarów (572,1 tys. złotych). Aby zgarnąć główną nagrodę, liderka światowego rankingu musi wygrać jeszcze trzy mecze.

W tym artykule dowiesz się o:

Październik to dziesiąty miesiąc kalendarzowy, co zatem oznacza, że rok 2022 zbliża się do końca. Na długo zostanie on w pamięci Igi Świątek i polskich kibiców. Polka jest obecnie liderką światowego rankingu i ma sporą przewagę nad resztą stawki. Mimo wielu spotkań w tym sezonie zdecydowała się ona na start w San Diego. Oczywiście została w nim rozstawiona z numerem "1" i w pierwszym meczu spisała się jak na faworytkę przystało.

Pierwsze spotkanie nie było dla niej łatwe. Najpierw praktycznie godzina czekania na rozpoczęcie pojedynku z powodu opadów deszczu, a później trudna rywalizacja z Qinwen Zheng, szczególnie w dwóch pierwszych setach. Przy stanie 1:1 Świątek brawurowo spisała się w III partii, wygranej przez nią 6:1. Ostatecznie Polka po prawie 2,5 godzinach walki zameldowała się w ćwierćfinale.

Za awans do finału 21-latka otrzyma 20,5 tysięcy dolarów (100,8 tys. złoty). Aby powiększyć swój dorobek w rankingu WTA musi wygrać jeszcze przynajmniej jedno spotkanie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: plaża na Florydzie, a tam Polka. Zachwytom nie ma końca

W niedzielę Świątek może wygrać ósmy turniej w tym sezonie. W 2022 roku Polka zwyciężyła w dwóch Wielkich Szlemach (Roland Garros, US Open). Na czele rankingu WTA raszynianka utrzymuje się od pół roku.

Polka to też najlepiej zarabiająca tenisistka w 2022 roku. Od początku sezonu zarobiła już ponad 9 milionów dolarów (45 mln złotych). Jej dorobek nie wzrósł po turnieju w Ostrawie, bowiem całą wygraną przekazała na organizację non profit w Polsce. Mowa o kwocie 280 tys. złotych.

Po turnieju w San Diego jej dorobek może wzrosnąć maksymalnie o 116,3 tys. dolarów (572,1 tys. złotych) - czek na taką sumę otrzyma triumfatorka.

Najpierw jednak musi uporać się z Coco Gauff w ćwierćfinale. Jeżeli wygra to spotkanie, to otrzyma praktycznie dwukrotność sumy, którą już w San Diego zarobiła. Mowa o 42 tys. dolarów (206,6 tys. złotych).

Spotkanie Świątek - Gauff odbędzie się w piątek, 14 października o godzinie 19:00. Transmisję tego meczu przeprowadzi Canal+ Sport. Relacja tekstowa na portalu WP SportoweFakty.

Źródło artykułu: