Ta mina Świątek robi furorę. Wszystko się nagrało

To nie była łatwa przeprawa dla Igi Świątek na otwarcie turnieju w San Diego, która stoczyła trzysetowy bój z Chinką. Na dodatek były problemy z pogodą, co nieco wybiło tenisistki z rytmu. Gif z miną Polki już krąży po sieci.

Karol Wasiek
Iga Świątek Getty Images / Michael Owens / Iga Świątek
Liderka rankingu WTA, Iga Świątek, w trzech setach pokonała Chinkę Qinwen Zheng 6:4, 4:6, 6:1. Dzięki temu 21-letnia tenisistka awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z jedną z faworytek gospodarzy, Coco Gauff.

Przez złą pogodę kibice musieli poczekać na rozpoczęcie meczu z Zheng. Gdy już do niego doszło, rozegrany został... jeden punkt. Po nim Polka zeszła z kortu i zgłosiła, że nadal nie są to odpowiednie warunki do gry.

Kamery uchwyciły moment, jak Świątek zareagowała na zamieszanie spowodowane zmianą pogody. Gif z minką Polki, który pojawił się na oficjalnym koncie WTA, robi furorę w sieci. Polubiło go prawie tysiąc internautów.

Po przerwie obie zawodniczki wróciły na kort. Mecz potrwał dwie godziny i 20 minut. Świątek obroniła trzy z 4 break pointów i wykorzystała cztery z 12 szans na przełamanie. Zdecydowanie więcej punktów zdobyła Polka (94-79). Chinka posłała aż 9 asów serwisowych, ale też 8 razy popełniła podwójny błąd. Raszynianka po dwa razy zapunktowała serwisem i straciła go z powodu błędów.

W piątek w ćwierćfinale Świątek czeka rywalizacja z Coco Gauff. Obie tenisistki zmierzą się ze sobą po raz czwarty w karierze. Dotychczasowy bilans jest korzystny dla Polki (3-0). Nasza tenisistka pokonała Amerykankę w 2021 w Rzymie, a także dwukrotnie w 2022 roku podczas turniejów w Miami i Paryżu.

Czy Iga Świątek wygra turniej w San Diego?